Dzieci klas 1-3 wróciły do szkół, ale w reżimie sanitarnym - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Dzieci klas 1-3 wróciły do szkół, ale w reżimie sanitarnym

Planer na Dobry Rok

Dzieci klas 1-3 wróciły do szkół, ale w reżimie sanitarnym

Najmłodsze dzieci dziś ruszyły do szkolnych ław. Po blisko dwóch miesiącach zdalnej nauki powrócą do nauczania stacjonarnego. Na co muszą się przygotować?

Zdecydowana większość rodziców i dzieci cieszy się z powrotu do szkół. Nauczanie zdalne nie do końca zdaje egzamin, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, które potrzebują stałego kontaktu z rówieśnikami. Stacjonarna nauka będzie jednak odbywać się w reżimie sanitarnym. Co to oznacza?

Wystartował program opieki nad dziećmi, które przeszły COVID-19

Reżim sanitarny w szkołach

Dzieci i nauczyciele muszą nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Na terenie szkół obowiązują zasady, które muszą być bezwzględnie przestrzegane.

Zobacz także
mama i nastoletnia córka przed komputerem

  • Przy wejściu do budynku konieczna jest dezynfekcja rąk. Szkoła ma obowiązek zapewnić odpowiednie preparaty.
  • Sporo kontrowersji budzi zakaz wymieniania się przyborami szkolnymi. Uczniowie są zobowiązani posiadać własne podręczniki, kredki i długopisy. Nie mogą ich sobie pożyczać.
  • Rodzice dzieci klas 1-3 nie mogą wchodzić na teren placówki, np. by odprowadzić swoją pociechę do świetlicy. Mogą przebywać wyłącznie na otwartej przestrzeni, np. przed głównym wejściem.
  • W czasie przerw dzieci muszą mieć zakryty nos i usta. Obowiązek ten nie obowiązuje podczas lekcji. Te są jednak zaplanowane w taki sposób, by uczniowie nie musieli przemieszczać się po szkole.

Nowe zasady obowiązują też w szkolnych bibliotekach. Każda oddana przez ucznia książka musi zostać poddana kwarantannie (na min. dwa dni). Na ten czas jest wyłączona z możliwości jej wypożyczenia.

Wychowanie fizyczne w dobie pandemii

Dużym problemem w szkołach jest organizacja zajęć wychowania fizycznego. To niezwykle trudne zadanie, gdyż zakazane są m.in. gry kontaktowe. Nauczyciele mają więc trudne zadanie: muszą zmobilizować uczniów do aktywności mając do dyspozycji ograniczony zestaw ćwiczeń. A to bardzo potrzebne, bo jak zauważają specjaliści, pandemia nasiliła problem otyłości wśród dzieci.

Najmłodsi od dziś mogą poczuć powiem normalności. Cieszą się ze spotkania kolegów i koleżanek. O wiele łatwiej też będzie przyswajać im wiedzę.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl