Pomóż stworzyć zaczarowany ogród dla małych pacjentów z bydgoskiej onkologii - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Pomóż stworzyć zaczarowany ogród dla małych pacjentów z bydgoskiej onkologii

Planer na Dobry Rok

Pomóż stworzyć zaczarowany ogród dla małych pacjentów z bydgoskiej onkologii

Pod oknami szpitala im. A. Jurasza w Bydgoszczy ma powstać bajkowy ogród. Takie plany ma Stowarzyszenie Łatwo Pomagać, które chce stworzyć zieloną przestrzeń dla małych pacjentów, zwłaszcza chorych onkologicznie.

W bydgoskim szpitalu najciężej chore dzieci przebywają tygodniami. Ich codzienność to bolesne zabiegi, leki, wycieńczająca terapia i tęsknota za normalnością. Do tego trwa pandemia, która odcięła małych pacjentów od świata zewnętrznego.

Przed świętami Bożego Narodzenia w przyszpitalnym ogródku wolontariusze Stowarzyszenia Łatwo Pomagać ustawili  figurki bałwanka, gwiazdora oraz świecącego renifera z saniami. Od tego wszystko się zaczęło. Dziecięcej radości nie było końca. Zadowoleni byli też rodzice, którzy widząc uśmiech na twarzach swoich dzieci, choć na moment mogli zapomnieć  o chorobie. Zaczął kiełkować pomysł o stworzeniu bajkowego miejsca na świeżym powietrzu, gdzie będzie można pójść i odpocząć, ale który też będzie widoczny z okien szpitalnych sal.

Wyzwania realizacji tego pomysłu podjęło się Stowarzyszenie Łatwo Pomagać. Zgoda dyrekcji szpitala już jest, więc czas na realizację. W ogrodzie mają zostać posadzone kolorowe kwiaty, a całość mają dopełniać figury ogrodowe zwierząt i postaci z bajek. W ich wyborze pomogą najlepsi specjaliści – mali pacjenci bydgoskiego szpitala, którzy wejdą w rolę architektów krajobrazu. Z pozyskanych funduszy zostaną również zakupione lornetki, dzięki którym najciężej chore dzieci będą mogły podziwiać ogród. Do realizacji tego planu potrzeba ok. 30 tysięcy złotych. Dotychczas zebrano 1/3 tej kwoty. Jak można pomóc?

Zobacz także

Do powstania zaczarowanego ogrodu przyczynić się może każdy z nas. Stowarzyszenie Łatwo Pomagać zorganizowało zrzutkę funduszy. W mediach społecznościowych odbywają się też licytacje.

Uroczyste otwarcie przyszpitalnego ogrodu  zaplanowano na wiosnę.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl