Wystartował program opieki nad dziećmi, które przeszły COVID-19 - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Wystartował program opieki nad dziećmi, które przeszły COVID-19

Planer na Dobry Rok

Wystartował program opieki nad dziećmi, które przeszły COVID-19

W krakowskim szpitalu dziecięcym im. św. Ludwika ruszył program opieki nad dziećmi i młodzieżą po zakażeniu SARS-CoV-2. Mali pacjenci otrzymają dostęp do specjalistycznych badań. Zostanie im też udzielone wsparcie psychologiczne, a w razie potrzeby zostaną skierowani na rehabilitację. 

Specjaliści sprawdzą, czy infekcja nie wywołała żadnych powikłań, zwłaszcza ze strony układu oddechowego i układu krążenia. Małym pacjentom udzielone zostanie również wsparcie psychologiczne, a w razie potrzeby – również psychiatryczne. Konsultacje w tym zakresie dostępne są też dla dzieci i młodzieży, które nie przeszły zakażenia, ale w przypadku których nauka zdalna i brak kontaktu z rówieśnikami negatywnie wpłynęły na zdrowie psychiczne.

Kto się może zgłosić do programu?

Program skierowany jest do dzieci w wieku od 5 do 18 lat, u których zakażenie SARS-CoV-2 zostało potwierdzone testem PCR lub antygenowym (muszą upłynąć trzy miesiące od daty testu do przewidywanej daty przyjęcia do szpitala). Co ważne, program skierowany jest nie tylko do dzieci po ciężkiej infekcji, ale też dla tych, które przebyły zakażenie bezobjawowo lub skąpoobjawowo.

Zobacz także

Do specjalistów mogą się zgłosić nie tylko mieszkańcy Krakowa, ale też pacjenci z innych polskich miejscowości, także spoza województwa małopolskiego. Nie ma limitu w liczbie zgłoszeń. Rodzice, którzy chcą skonsultować swoje dzieci, powinni dzwonić pod nr tel. 722 331 000.

Koronawirus u dzieci

W przypadku dzieci infekcja COVID-19 najczęściej ma bardzo łagodny przebieg. W wielu przypadkach nie występują żadne objawy choroby. Obserwuje się jednak powikłania, które mogą pojawić się u małych pacjentów. To m.in. nieprawidłowości w badaniach czynnościowych i obrazowych płuc oraz powikłania sercowo-naczyniowe, nerkowe, neurologiczne, psychiatryczne, metaboliczne.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comment (1)

    Leave a Reply

    Your email address will not be published.

    (c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl