PrzyGOTUJMY Lepszy Świat. Rusza 2. edycja programu edukacyjnego dla dzieci - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
PrzyGOTUJMY Lepszy Świat. Rusza 2. edycja programu edukacyjnego dla dzieci

Planer na Dobry Rok

PrzyGOTUJMY Lepszy Świat. Rusza 2. edycja programu edukacyjnego dla dzieci

Przygotujmy lepszy świat

PrzyGOTUJMY Lepszy Świat to program edukacyjny skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Jego celem jest zachęcenie dzieci do dokonywania dobrych wyborów żywieniowych, które mają istotny wpływ nie tylko na ich zdrowie i samopoczucie, ale są też ważne dla planety. Dla najaktywniejszych uczestników kampanii przygotowano atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września. 

Inicjatywa PrzyGOTUJMY Lepszy Świat. Dla nas i dla planety

Pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgłoszenia wysłano z ponad 1000 szkół z całej Polski. Efekt? 43 tys. uczniów zamieniło blisko 85 tys. tradycyjnych posiłków na dania roślinne. Dzięki temu udało się im zaoszczędzić około 83 mln litrów wody i 677 tys. kg CO 2.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na potrzebę zmian, które powinny zacząć się na naszych talerzach. To zaowocuje pozytywnym wpływem na środowisko, bo przywróci ziemi bioróżnorodność, ograniczy emisję gazów, oszczędzi hektolitry wody, a także uratuje tysiące gatunków roślin i zwierząt.

W ramach programu dzieci wezmą udział w interaktywnych lekcjach dostosowanych do wieku uczniów. Dzieci poznają w ten sposób złożone zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety. Będą mogli też przygotować posiłki oparte na składnikach roślinnych.

PrzyGOTUJMY Lepszy Świat. Jak wziąć udział w programie?

PrzyGOTUJMY Lepszy Świat to nie tylko edukacja, ale też świetna zabawa. W towarzyszącym kampanii konkursie do wygrania są atrakcyjne nagrody. Punkty będą przyznawane za przeprowadzenie lekcji, przygotowanie posiłków, a także wypełnienie ankiety.

Zobacz także
dzieci w przedszkolu

Trzy szkoły z największą liczbą punktów wygrają wyjazd na zieloną szkołę, łączącą świetną zabawę z edukacją ekologiczną. Otrzymają też możliwość skorzystania ze specjalnych szkoleń dla podmiotów obsługujących stołówkę. Dzieciom wręczone zostaną workoplecaki.

Każda ze szkół, która zarejestruje się w programie, otrzyma zestaw ziaren do hodowli roślin, a każda placówka, przystępująca
do kampanii po raz pierwszy, dostanie kolorowe plansze edukacyjne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021 r. na stronie programu PrzyGOTUJMY Lepszy Świat.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl