Na co nam doradczynie karmienia piersią? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Na co nam doradczynie karmienia piersią?

Planer na Dobry Rok

Na co nam doradczynie karmienia piersią?

Jest pewna grupa zawodów, które powstały w ostatnich kilkudziesięciu latach z powodu zmian w funkcjonowaniu rodziny.

Dawne, duże i wielopokoleniowe familie były niemal samowystarczalne w kwestiach, za które  dzisiaj jesteśmy skłonne płacić specjalistom. Nikogo nie dziwi teraz żałoba przeżywana w gabinecie psychoterapeuty, a nie w kręgu najbliższych. Od kiedy zatriumfowała kultura butelki ciężko liczyć na pomoc i trafne rady  od starszych kobiet naszego rodu, bo nie mają doświadczeń w wychowywaniu dzieci przy piersi.

Stąd pojawienie się nowej profesji – konsultantów laktacyjnych.

Z doradczynią warto zaprzyjaźnić się wcześniej niż w momencie "nabycia uprawnień", czyli wtedy, gdy urodzimy. Poznawać można się w szkołach rodzenia, na grupach wsparcia mam karmiących albo w trakcie wizyt u douli czy położnej.

Pierwsze chwile po powrocie do domu zbiegają się często z baby-bluesem i nawet piątkowa znawczyni teorii o karmieniu może poczuć , że nie bardzo wie co robić…

Myślę, że to jest dobry moment na przyjęcie doradczyni w swoich progach.

Dziewczyny, które odwiedzam ,często nieźle sobie radzą z karmieniem, ale potrzebują potwierdzenia:

 – że ich zmienne samopoczucie może takie być!

– że kupki noworodka mają właśnie taki kolor (żółty twarożek grani)!

– że karmienie może być takie nieuregulowane( raz trwać półtorej godziny a potem tylko kilka minut co godzinę)!

– że „ssaki” noszone, do których zaliczamy ich dzieci czują się bezpiecznie tylko w trakcie noszenia, kangurowania i  wspólnego snu !

 Powodem  wezwania pogotowia laktacyjnego bywają też obiektywne problemy ze strony mamy lub niemowlęcia. Bolesne karmienie, uciążliwa ,niewygodna pozycja mamy , ciągła senność dziecka bądź przeciwnie-niekończące się posiłki. Wtedy naprawdę nie warto zwlekać – ból może przerodzić się w uszkodzenie brodawki, ogólny dyskomfort w niechęć do karmienia, unikanie go, wydłużanie odstępów pomiędzy nimi.

Noworodek , któremu pozwolimy ciągle spać jest zagrożony żółtaczką i odwodnieniem. A i ten nieaktywny, lecz przyklejony do piersi może nie dostać swej dawki energii.

Mamy korzystające z opieki laktacyjnej otrzymują wsparcie i pomocne rady, zazwyczaj wspólnie ustalane,  po to by łatwiej im  było je potem  realizować. Na spotkaniu uczymy się wygodnych pozycji do spania i karmienia, bądź rozwikłujemy inne trudności i wtedy wszystko wydaje się dosyć proste.

Kiedy zostają same, sukces jest w ich rękach. Niestrudzone powtarzanie nowo nauczonych umiejętności daje możliwość pewnego ich opanowania. Wszystko po to by dołączyć do zacnego grona Mam Karmiących Piersią.

Przez ten długi czas ,kiedy zajmuję się pomocą młodym mamom wypracowałam takie metody, by przekazać Wam, że do karmienia naprawdę potrzeba jest mama, jej ręce i maluch.

Dzisiejsza mama lubi otaczać się wieloma gadżetami-laktatorami super fazowymi;-),plastrami do oznaczania piersi(do której przystawiałam), drgającymi leżaczkami, suszarkami  wyciszającymi płacz dziecka lub maszynką, która odpowie -Why cry?

Zaufajcie sobie, bo jesteście godne zaufania, bo jesteście kompetentne by uspokoić swego potomka, nakarmić wartościowym mlekiem.

Macie czas, żeby nauczyć się rozpoznawać rodzaj płaczu, by nauczyć się tańczyć w rytmie uspokajającym maluszka. I nie dajcie sobie tego zabrać przez jakiś przedmiot, bo wiem, że nic nie daje takiej satysfakcji jak samodzielne przejście przez swoją czasem krętą mleczną drogę.

Kolejne miesiące karmienia przynoszą nowe pytania i chcecie znać na nie odpowiedź. Lub naszą podpowiedź:-)

W końcu trzeba zastanowić się, jak szanując swe dziecko stopniowo zakończyć mleczną przygodę.I tutaj także służymy Wam naszą wiedzą.

Pamiętajcie:

Doradca jest dobry na wszystko

Zobacz także
wniosek o 500+

Gdy zechcesz przy Tobie jest blisko

Doradca na laktację zbyt niską

Doradca podniesie Ci ją

Parararara….

Certyfikowany Doradca Laktacyjny Sylwia Landowska

www.mlekomamy.com.pl

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl