Furby: kultowa zabawka powraca - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Furby: kultowa zabawka powraca

Planer na Dobry Rok

Furby: kultowa zabawka powraca

furby 2023

Furby – futrzasta maskotka interaktywna – była marzeniem niejednego z nas. Dziś powraca w unowocześnionej wersji, by sprawić radość naszym pociechom. Na czym polega jej fenomen?

Furby: zabawka dla każdego

Po raz pierwszy Furby trafił w ręce dzieci za sprawą firmy Tiger Electronics w 1998 r. W ciągu roku sprzedano 15,8 miliona egzemplarzy! Zabawka, przypominająca sowę albo chomika, bo tu zdania są podzielone, była obiektem pożądania dzieci na całym świecie (również należałam do tego grona 😉 ). A co było w niej wyjątkowe?

Myślę, że jej odmienny wygląd, ale i interaktywność. Furby używają własnego języka, zwanego „furbijskim” (ang. furbish), który liczy ok. 200 słów. Reagują na dźwięk, dotyk, głaskanie, a także obecność innych furbych, z którymi mogą się komunikować.

→ Przeczytaj również: Zespół stresu elektronicznego. Uchroń przed nim swoje dziecko

Zabawka dla dzieci Furby była inna niż wszystkie. Na początku lat dwutysięcznych dla wielu polskich rodzin była jednak nieosiągalna z powodu ceny. Nierzadko więc jednym futrzakiem bawiło się grono kilkulatków.

W 2016 r. wstrzymano produkcję Furby. Na lata o nim zapomniano, jednak dziś jej popularność znowu rośnie. A to za sprawą Furby nowej generacji, która na rynku pojawiła się pod szyldem marki Hasbro (tej samej, która odpowiada za ciastolinę Play-Doh).

Furby: rodzaje:

 • Furby Boom
 • Tęczowy Furby Boom Crystal
 • Furby Connect
 • Furby z oczami LED
 • Furby Furblings
 • Furby Party Rockers
 • Furby Cool
 • Furby Green Man

Hasbro: Furby powraca!

Wygląda podobnie jak ćwierć wieku temu: ma żółty dziób, długie rzęsy, wyłupiaste oczy i kolorowe futro (fioletowe lub koralowe). Mówi po polsku i po furbijsku. Ma pięć podstawowych trybów zabawy aktywowanych głosem oraz trzy dodatkowe tryby-niespodzianki, które pojawiają się wraz z biegiem zabawy.

Furby gra, śpiewa, świeci, jest zaprogramowana na ponad 600 odpowiedzi na pytania dzieci i wymaga opieki. Potrzebuje, by go nakarmić (pizzą rzecz jasna 🙂 ), uczesać, połaskotać, położyć spać. Reaguje na komendy i naśladuje dźwięki. Co jednak najistotniejsze, zajmuje najmłodszym czas i zachęca do zabawy z dala od ekranów.

Furby: gdzie kupić i jak się bawić?

Zabawka dostępna jest w większości sklepów z zabawkami. Kupić ją też można w wybranych hipermarketach. A jak się nią bawić? Możliwości jest całe mnóstwo!

 • Tryb kryształowej kuli: pomasuj brzuszek futrzaka, by usłyszeć słowa pełne mądrości. Zadaj pytanie i potrząśnij Furby, by usłyszeć odpowiedź.
 • Naśladuj mnie: Furby odczeka kilka sekund, by posłuchać, co powiesz, a potem powtórzy to ze śmiesznymi efektami głosowymi.
 • Tańczymy: zagraj w taniec zamrażaniec
 • Odpoczynek: Furby będzie odtwarzać łagodną muzykę i poprowadzi Cię przez spokojne ćwiczenia lub rozweseli pozytywnymi powiedzonkami.

Czy współczesna wersja Furby okaże się gamechangerem? Być może, ale jedno jest pewne – miło jest za sprawą futrzanej zabawki wrócić do czasów dzieciństwa 😉

Zobacz także
dziewczynka bawi się kolorowym slime

→ Przeczytaj również: Oddaj dziecko naturze!

Najczęściej zadawane pytania

Jak włączyć Furby?

Naciśnij przycisk-serduszko i powiedz „Hej, Furby”. Zabawka zareaguje poprzez podświetlenie uszu i dźwięk.

Jak wyłączyć Furby?

Furby można wprowadzić w stan uśpienia, kładąc zabawkę na plecy (usłyszymy odgłosy chrapania). By ją wyłączyć, trzeba nacisnąć przycisk-serduszko szybko trzy razy.

Ile kosztuje Furby?

Najnowsza wersja Furby kosztuje ok. 370 zł.

Furby a Furby Boom. Czym się różnią?

Furby Boom to zabawka połączona z aplikacją na telefonie lub tablecie. Uczy się swojego imienia, zapamiętuje imiona kolegów Furby Boom, hoduje wirtualne Furbisie i bawi się z nimi.

Jak połączyć Furby z telefonem i czy jest to konieczne?

W przypadku nowej wersji Furby tablet ani telefon nie są potrzebne do dobrej zabawy.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl