Zabawy z dzieckiem na śniegu - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Zabawy z dzieckiem na śniegu

Planer na Dobry Rok

Zabawy z dzieckiem na śniegu

dzieci zjeżdżają z górki na sankach

Zabawy z dzieckiem na śniegu mogą być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Na te momenty najmłodsi zawsze czekają z utęsknieniem, warto więc iść razem na podwórko i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Tylko w co się bawić? Oto kilka propozycji!

Zabawy z dzieckiem na śniegu. Dlaczego warto?

Kiedy my, dorośli, martwimy się o zaśnieżone drogi i musimy wcześniej wstać, by odśnieżyć samochód przed wyjazdem do pracy, dzieci z radością spoglądają przez okno. Dla nich opady śniegu oznaczają jedno: świetną zabawę.

Warto więc choć na chwilę zapomnieć o obowiązkach i zaszaleć na śnieżnym puchu. Gwarantujemy, że kilka minut zabawy wystarczy, by przypomnieć sobie czasy beztroskiego dzieciństwa, generując przy tym podobne wspomnienia u swoich pociech. A te zostaną z nimi na lata.

Idźcie więc razem na sanki. Jeśli w okolicy jest górka, z której można bezpiecznie zjeżdżać, wybierzcie się na nią. Jeśli jednak nie macie w pobliżu żadnego wzniesienia, pozostaje wam ciągnięcie sanek z dzieckiem. Możecie iść tak do przedszkola lub na zakupy. Dla dziecka to świetna przygoda. Pamiętajcie jednak, że jeśli naszym pasażerem jest roczny maluch, warto przykryć go kocem lub założyć na sanki specjalny śpiworek.

Klasykiem jest też lepienie bałwana. To zabawa, która nigdy się nie nudzi. Stwórzcie więc swoją bałwanią rodzinkę. Wykorzystajcie kamyki do zrobienia oczu i ust oraz patyki, by zrobić ręce. Marchewka świetnie się sprawdzi w roli nosa.

Możecie też zrobić ze śniegu inne figury. Wielu z nas w dzieciństwie budowało igloo. Może to dobry czas, by sobie tę trudną sztukę przypomnieć?

Śnieg to też świetny sposób na pokazanie dziecku śladów różnych zwierząt. Wspólnie poszukajcie odciski łap psów i kotów oraz ptaków. Jeśli mieszkacie na wsi lub pod lasem, może uda się wam zobaczyć ślady sarny, wiewiórki, dzika lub lisa.

dziewczynka na śniegu dmucha w dłonie
Zabawa na śniegu to dla dzieci bardzo kreatywny czas

Jak ubrać dziecko na śnieg?

Zabawy na świeżym powietrzu pozytywnie wpływają na odporność. By jednak szaleństwo na śniegu nie zakończyło się przeziębieniem, konieczny jest odpowiedni ubiór. Podstawą są spodnie na śnieg dla dziecka. Mogą być z regulowanymi szelkami lub bez, ale najważniejsze, by były wodoodporne i zapewniały ochronę przed wiatrem.

Istotne jest, by spodnie na śnieg pozwalały zachować komfort termiczny. Odblaskowe wstawki podniosą z kolei poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli bawicie się na śniegu po zmroku.

Kurtka na śnieg również powinna być wodoodporna, podobnie jak rękawiczki. Te materiałowe się nie sprawdzą, by bardzo szybko będą mokre i dziecku będzie w nich zimno.

A kiedy wrócicie do domu i przebierzecie się w suche ubrania, wypijcie kubek rozgrzewającego kakao lub zjedzcie zupę. Po szaleństwach na śniegu będą smakować rewelacyjnie.

Zobacz także
Deficyt natury

Dziecko zjadło śnieg. Czy coś mu grozi?

Dzieci, zwłaszcza najmłodsze, są bardzo ciekawe świata. Chcą poznawać go wszystkimi zmysłami, nic zatem dziwnego, że ku przerażeniu rodziców chętnie zjadają śnieg.

W teorii śnieg to zamarznięta woda, więc teoretycznie nic nie powinno się dziecku stać. Jest jednak zimny, więc jeśli kilkulatek zje go sporo, w najgorszym wypadku może nabawić się przeziębienia (z bólem gardła jako wiodącym objawem).

mama z córką bawią się na śniegu

Innym problemem jest jednak zanieczyszczenie śniegu. Choć jest biały, co kojarzymy z czystością, jego analiza mogłaby nas przerazić. W delikatnych płatkach znajdziemy bakterie, pył i kurz oraz zwierzęce odchody. Nie panikujmy jednak. Od zjedzenia małej ilości śniegu nasza pociecha nie powinna nabawić się żadnych dolegliwości.

Zabawy na śniegu mogą stanowić świetne wspomnienie. Nic nie kosztują, a są dobrym sposobem na wspólne bycie razem. Warto z tego korzystać, zwłaszcza że śnieżna aura nie utrzymuje się ostatnio długo.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl