Kampania społeczna "Po prostu Położna", Bydgoszcz 15 lutego - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Kampania społeczna „Po prostu Położna”, Bydgoszcz 15 lutego

Planer na Dobry Rok

Kampania społeczna „Po prostu Położna”, Bydgoszcz 15 lutego

Po prostu Położna – to kampania społeczna zaadresowana przede wszystkim do kobiet planujących ciążę i w ciąży. Została opracowana, ponieważ procent kobiet w ciąży znających wszystkie swoje prawa pacjenta nie jest w naszym kraju zadowalający. Niewiele z nich zdaje sobie bowiem sprawę, że od 21. tygodnia ciąży mogą zupełnie bezpłatnie korzystać z wiedzy i wsparcia położnych w ramach tzw. spotkań edukacyjnych.

Cierpią na tym przede wszystkim przyszłe matki. Dlaczego? Bo czasem zwykły strach przed zmianą, jaką niesie ze sobą rodzicielstwo ogranicza zdolność radosnego przeżywania ciąży.

Cierpią również położne. Dlaczego? Ponieważ ich zawód kojarzy się jedynie z odbiorem porodu w szpitalu i wizytą położnej środowiskowej w domu po nim.

A przecież tak wiele można zdziałać wcześniej!

O ile bowiem łatwiejsze byłoby przygotowanie kobiety do porodu, gdyby można było z nią pracować już od połowy ciąży…

Czasem wystarczy obalenie mitów o naturalnym porodzie, czasem trzeba kobietę na ten ból przygotować – i to właśnie są niektóre z zadań położnej.

Polskie kobiety w ciąży regularnie odwiedzają lekarza, pilnują terminów badań, dbają o nienarodzone życie i są uświadomione o możliwych dolegliwościach. Jednak nie do końca są spokojne, radosne z powodu ciąży, raczej niepewne porodu i wystraszone bólu. O te aspekty emocjonalne, przygotowanie do zmiany jaką jest rodzicielstwo oraz przygotowanie do porodu dbać bowiem powinna położna, jednak jak badania wykazały, kobiety w większości pierwszy raz spotykają położną podczas porodu.

Agnieszka Maciąg i Ewa Janiuk poprowadzą cykl warsztatów w największych miastach w Polsce propagujących cele kampanii oraz odpowiadając na pytania uczestniczek. Udział w kampanii poprzez rozwieszenie plakatów i dystrybucję ulotek informacyjnych weźmie około 600 przychodni, szpitali i innych placówek kierunkowych. Dla uczestniczek warsztaty te będą oczywiście bezpłatne.

W Bydgoszczy warsztaty odbędą się 15 lutego 2014 r. zajerestruj się tutaj

Zobacz także
ekologiczni rodzice

Organizatorzy kampanii

 

www.poprostupolozna.pl

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl