Położna na medal [konkurs]: został ostatni miesiąc na zgłoszenie położnych - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Położna na medal [konkurs]: został ostatni miesiąc na zgłoszenie położnych

Planer na Dobry Rok

Położna na medal [konkurs]: został ostatni miesiąc na zgłoszenie położnych

położna na medal

Położna na medal to część ogólnopolskiej kampanii o tej samej nazwie, której celem jest nie tylko uhonorowanie położnych, ale również popularyzacja wiedzy na temat praw kobiet w okresie ciąży, przed i po porodzie. Już tylko do 30 września pacjentki i ich rodziny mogą zgłosić położne, które wyróżniają się empatią i troskliwością.

Położna na medal: jubileuszowa 10. edycja kampanii

Konkurs “Położna na Medal” to część ogólnopolskiej kampanii o tej samej nazwie, której celem jest nie tylko uhonorowanie położnych, ale również popularyzacja wiedzy na temat praw kobiet w okresie ciąży, przed i po porodzie.

Kluczowym elementem kampanii jest informowanie o roli położnych, ich kompetencjach i odpowiedzialności w standardach opieki okołoporodowej.

Przeczytaj ➝ Izabela Dembińska: Poród to żywioł

Rola położnej – nieoceniona i niezastąpiona

Położne odgrywają szczególną rolę w życiu kobiety w czasie ciąży, porodu i połogu. Ich praca, troska oraz wsparcie przyczyniają się do zdrowia i bezpieczeństwa zarówno przyszłych matek, jak i dzieci.

To właśnie położna jest razem z kobietą w wyjątkowych chwilach, podczas których jej wiedza, doświadczenie i delikatność są niezastąpione.

Dzięki konkursowi “Położna na Medal”, każda kobieta i jej rodzina mają szansę wyrazić położnej wdzięczność i uznanie.

Prowadząc konkurs i kampanię Położna na Medal” widzimy jak na przestrzeni lat zmieniła się rola położnych w naszym społeczeństwie. Cieszymy się, że są one coraz bardziej doceniane i dostrzegane

– Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne “UNIA”. I dodaje:

Każda nominacja i udział w konkursie jest dla położnych największym wyrazem uznania i docenienia ich kompetencji. Dlatego bardzo zachęcamy wszystkie kobiety do zgłaszania swoich położnych w konkursie Położna na medal.

Zobacz także
tabliczka z napisem anemia

Przeczytaj Kobiety zaskakuje fizjologia porodu [wywiad z położną]

Jak zgłosić położną w konkursie Położna na medal?

  • Zgłoszenia do 10. edycji konkursu trwają do 30 września 2023 roku.
  • Głosy można oddawać przez cały czas trwania kampanii to jest do 31 grudnia 2023 roku.
  • Nominacje i głosy przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal.info w zakładce “zgłoś do konkursu”.

Ekspertkami i ambasadorkami tegorocznej edycji są laureatki 9. odsłony kampanii: Małgorzata Buba, Natalia Marcinów, Elżbieta Edyta Szumowicz. Położne dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą przygotowując materiały eksperckie na temat ciąży, porodu oraz opieki okołoporodowej.

Patronat honorowy nad 10. edycją kampanii i konkursu objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP), a patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie “Dobrze Urodzeni”, Polskie Centrum Edukacji i Fundacja “Rodzić po Ludzku”. Podobnie jak w poprzednich latach mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal.

W ramach kampanii realizowany jest konkurs na najlepszą położną w całej Polsce. Nominacje przyjmowane są na stronie www.poloznanamedal.info.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Akademia Malucha Alantan i Zakłady Farmaceutyczne “Unia” S.P.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl