Czy warto wybrać się z dzieckiem na zajęcia, stymulujące układ integracji sensorycznej? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Czy warto wybrać się z dzieckiem na zajęcia, stymulujące układ integracji sensorycznej?

Planer na Dobry Rok

Czy warto wybrać się z dzieckiem na zajęcia, stymulujące układ integracji sensorycznej?

zabawki terapeutyczne
Zajęcia z zakresu integracji sensorycznej dziecka zyskują na popularności. W wielu polskich miastach powstają specjalne sale sensoryczne, stymulujące zmysły dzieci w trakcie zabawy. Jak bardzo istotne jest to zagadnienie z perspektywy rodzica?

Zabawki dla niemowląt sensoryczne – to idealny rodzaj produktów, jeśli chcesz wesprzeć rozwój mózgu dziecka oraz jego sprawności fizycznej. Znamy to bardzo dobrze z autopsji. Zabawki sensoryczne dla przedszkolaków – w odróżnieniu np. od kontrastowych dla niemowlaków – to przede wszystkim ścieżki sensoryczne oraz kreatywne zabawki drewniane, angażujące cały układ integracji sensorycznej.

Zabawki i akcesoria do terapii SI – czy mogą zastąpić tradycyjne zabawki?

Większość produktów nastawionych na wspieranie SI z powodzeniem może pełnić funkcję zabawek dla dzieci. Idzie tu bowiem o pogodzenie dobrej zabawy z korzyściami dla rozwoju dziecka. Warto więc postawić na zabawki terapeutyczne polecane przez terapeutów. Zabawki do terapii sensorycznej służą zarówno do zabawy jak i pomagają w rozwijaniu umiejętności dziecka. Szczególnie jeśli dziecko korzysta z terapii SI, np. w ośrodku terapeutycznym.

Korzyści z ćwiczeń SI

Systematyczne ćwiczenia SI, wspierają rozwój dziecka oraz uwalniają stres, dzięki czemu zauważalna jest poprawa zachowania dzieci w domu oraz w przedszkolu lub szkole. Terapia SI sprzyja również podnoszeniu różnych umiejętności, np. z zakresu motoryki małej, która potem przekłada się na sprawność np. wiązania butów, zapinania guzików, wycinania oraz wielu innych praktycznych umiejętności życia codziennego.

Wierzymy, że nie ma żadnych przeszkód, aby pogodzić walory edukacyjne i rozwojowe z dobrą zabawą. Troska o dzieci wymaga poświęceń – a w dzisiejszych czasach dzieciom najbardziej brakuje czasu oraz uwagi najbliższych. Warto wspierać ich rozwój już od najmłodszych lat. Praca nad prawidłowym działaniem układu nerwowego dziecka oraz integracji sensorycznej to wysiłek, który z czasem wydaje wspaniałe owoce.

Zobacz także
woreczki foliowe LDPE

Spytaj o zajęcia i akcesoria SI w Waszym przedszkolu lub szkole

Zajęcia z terapii układu sensorycznego dzieci często odbywają się na terenie przedszkoli oraz szkół, i nie ma konieczności wyruszania do specjalnego ośrodka terapeutycznego. Możliwości jest wiele, natomiast to co zalecamy wynieść z naszych krótkich przemyśleń, to aby zainteresować się tematem SI. Szczególnie warto to zrobić, jeśli zaobserwujemy, że nasze dziecko ma problemy ze skupieniem, źle reaguje na hałas lub jest bardzo aktywne fizycznie, np. potrzebuje silnego dotyku (brzdące często wchodzące w szkodę).

Ćwiczenia sensoryczne dla wszystkich dzieci

Bez względu na to czy nasze dziecko rozwija się w normie czy ma pewne trudności lub zaburzenia, zajęcia SI mogą przynieść jedynie pozytywny skutek i w najskromniejszym razie być źródłem fajnej zabawy i ciekawych doświadczeń. Gorąco polecamy SI wszystkim rodzicom nastawionym na wspieranie swoich maluchów.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
1
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl