List od Mikołaja dla dziecka [wersja do druku] - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
List od Mikołaja dla dziecka [wersja do druku]

Planer na Dobry Rok

List od Mikołaja dla dziecka [wersja do druku]

list od Mikołaja dla dziecka

List od Mikołaja dla dziecka to doskonała niespodzianka dla Twojej pociechy. Mało kiedy kilkulatek spodziewa się, że odpowie mu sam Mikołaj. Aby radości nie było końca, przygotowaliśmy więc dla Was gotową wersję do druku. 

List od Mikołaja gotowy do druku

A żeby 6 grudnia uczynić jeszcze bardziej magicznym, proponujemy Wam, drodzy rodzice, wydrukować list, który możecie dołączyć do upominków mikołajkowych.

Napisaliśmy go tak, by był jak najbardziej zindywidualizowany. Zostawialiśmy też miejsce na bezpośredni zwrot do dziecka. Jeśli więc chcecie, możecie odręcznie dopisać, np. „Drogi Krzysiu”, „Kochana Julko” etc.

Pobierz darmowy list od Mikołaja dla dziecka w wersji PDF [gotowy do druku]: mikolaj-list-mamywsieci-pl

List od Mikołaja dla dziecka na 6 grudnia

Niemal każde dziecko przygotowuje list do Mikołaja, w którym rysuje lub pisze to, co chciałoby znaleźć pod choinką. Dla rodziców to duże ułatwienie, bo zyskują ponad dwa tygodnie na realizację marzeń swojej pociechy.

Najczęściej list do Mikołaja dzieci zostawiają w butach, które wcześniej zostały solidnie wyczyszczone. Legenda wielkopolska głosi, że Mikołaj nocą chodzi po okolicy i zagląda przez okno: jeśli zobaczy wyczyszczone buty, zostawia słodki upominek. Jeśli zaś nie będzie ich wcale albo będę brudne, zostawi… ziemniaka.

Zobacz także
oczy chłopca złość

To oczywiście tylko legenda, która z prawdą niewiele ma wspólnego. Jest to jednak tradycja, którą warto pielęgnować. Odrobina magii potrzebna jest każdemu: i dużym, i małym.

Dlaczego warto zostawić dziecku list od Mikołaja?

Spersonalizowany list pozwoli dziecku podtrzymać wiarę w Mikołaja. To też wyraz naszego zaangażowania. Dzisiaj liczą się bowiem drobne gesty. Nie trzeba niczego wyszukanego, by sprawić naszemu dziecku ogromną radość.

W liście od Mikołaja napisaliśmy też kilka słów wzmacniających poczucie wartości dziecka. Pamiętajmy, by nie straszyć kilkulatków Mikołajem. To postać mająca budzić sympatię i wywoływać radość. Postarajmy się też sami czerpać jak najwięcej z magii świąt.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl