Prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę do 50 zł - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę do 50 zł

Planer na Dobry Rok

Prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę do 50 zł

dzieci z prezentami pod choinkę

Prezenty pod choinkę spędzają sen z powiek niejednemu z nas. Ich wybór jest ogromny, a i tak wiele osób ma problem wybrać odpowiedni podarunek dla bliskiej osoby. Spieszymy zatem z podpowiedziami kilku sprawdzonych upominków dla dzieci i dorosłych. 

Prezenty pod choinkę. Co wybrać dla dzieci?

W teorii wybór gwiazdkowego prezentu dla dziecka nie powinien być trudny. Sklepy już od połowy listopada toną w zabawkach. Praktyka pokazuje jednak, że znalezienie podarunku idealnego wcale nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli zależy nam na wartościowym i dobrej jakości prezencie.

Od kilku lat, kiedy ktoś pyta mnie, co na prezent pod choinkę dla moich synów, odpowiadam, że zawsze mile widziana jest książka. Lubimy wspólnie czytać, zwłaszcza tuż przed snem. Nasza biblioteczka obejmuje już sporo publikacji, ale chłopcy (i ja) nieustannie mają apetyt na więcej.

Książki to zresztą „bezpieczny” i uniwersalny podarunek. Nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale też uczą i rozbudzają dziecięcą ciekawość świata. Ale i w tym przypadku wybór tytułów jest tak duży, że niekiedy trudno wybrać ten właściwy. Stąd pomysł na ten artykuł, w którym podpowiemy Wam, co warto kupić.

Książka o psie dla dzieci

Bezik Wielki Pies książki pod choinkę Dużym i małym czytelnikom z pewnością spodoba się „Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!„. A skąd u mnie ta pewność udanego upominku? Choćby dlatego, że jest to opowieść pisana przystępnym językiem nasączonym emocjami. Polecamy ją zwłaszcza dzieciom, które odczuwają strach, np. związany z towarzystwem zwierząt.

Bajka (choć w pewnym stopniu oparta na faktach) napisana przez bydgoską psycholog Darię Jaworską, pozwala zrozumieć, co to jest lęk, z czego on wynika i jak sobie z nim poradzić. A wszystko to okraszone rodzinną atmosferą, przenikliwością Krzysia i odwagą Mai – dziewczynki, która bała się psów.

„Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!” to druga książka z serii. Obie polecamy zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom do samodzielnej lektury. Szczególnie zainteresują miłośników psów i rodziny, w których ma się niedługo pojawić czworonożny przyjaciel.

Książkę o przygodach Bezika kupicie na stronie Wydawnictwa Gaj oraz na Allegro.

dzieci leżą na podłodze pod choinką i czytają książkę
Książka to niemal zawsze dobry prezent pod choinkę

Ciekawe prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę

By dzieci poczuły atmosferę świat, można też obdarować ich książkami o tematyce bożonarodzeniowej. Wśród godnych uwagi tytułów są:

 • „Jano i Wito. Zapach świąt” wyd. Mamania (książka dla dzieci w wieku 1-2 lat z pachnącymi elementami)

 • „Wierszyki świąteczne” wyd. Natuli (idealna dla przedszkolaków)

 • „Święta” (seria Niegrzeczne Książeczki) wyd. Natuli (dobra książka dla przedszkolaków, zwłaszcza tych, którym zdarzało się usłyszeć, że muszą być grzeczni, by dostać świąteczny prezent)

 •  „Niuniuś czeka na święta” wyd. Natuli (książka dla dzieci i dorosłych, która pokazuje, jak wygląda dziecięce oczekiwanie i dlaczego bywa stresujące)
 • „Czas na choinkę” wyd. Mamania (książeczka dla najmłodszych dzieci)

  Zobacz także
  niemowlę pływa z mamą w basenie

 • „Wesołych świąt, Gus” (świetna opowieść o tym, że nie każdy lubi choinkę i świąteczne ozdoby, ale wszyscy pragniemy rodzinnej atmosfery)
 • „Baśnie zimowe” wyd. Dwukropek (magiczna opowieść dla starszych dzieci, które dzięki niej przeniosą się w podróż po zakątkach świata, by poznać świąteczne tradycje)

 • „Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” wyd. Nasza Księgarnia (tą książką zachwycą się zarówno dzieci, jak i dorośli, zwłaszcza jeśli upływający czas pozbawił nas magii oczekiwania)

Prezent dla mamy i taty

planer na dobry rok na drewnianym tle Jeśli już znaleźliśmy prezenty dla dzieci, a nie macie niczego dla mamy, taty lub partnera, polecamy praktyczny i pięknie wydany „Planer na Dobry Rok 2023„. To świetny upominek dla każdego, kto lubi trzymać w ryzach codzienne życie lub z nadmiaru obowiązków potrzebuje miejsca, w którym może notować wszystkie plany i marzenia.

„Planer na Dobry Rok” to nie jest zwykły kalendarz. To notatnik, w którym można nie tylko zapisywać ważne daty, spotkania czy wizyty u specjalistów, ale też dający możliwość planowania i snucia planów. Polecamy go również miłośnikom ogrodów i rolnikom, bo obok dat umieszczone są symbole dotyczące najkorzystniejszych dni siewu, zbiorów i uprawy opracowane w oparciu o Ekologiczny Poradnik Księżycowy.

Planer jest nie tylko praktyczny, ale i ładnie wydany. Zielona, twarda okładka nie tylko napawa optymizmem, ale też nie ulegnie zniszczeniu nawet przy codziennym użytkowaniu.

Jeśli przekonaliśmy Was do zakupu „Planera na Dobry Rok 2023”, czas na zakupy. To już ostatni dzwonek! Zapraszamy Was na stronę Wydawnictwa Gaj, by kupić ten wyjątkowy kalendarz w cenie 46,99 zł. Znajdziecie go też na Allegro.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl