Szukasz prezentu dla dziecka? Rowerek trójkołowy to fenomenalne rozwiązanie! Dlaczego? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Szukasz prezentu dla dziecka? Rowerek trójkołowy to fenomenalne rozwiązanie! Dlaczego?

Planer na Dobry Rok

Szukasz prezentu dla dziecka? Rowerek trójkołowy to fenomenalne rozwiązanie! Dlaczego?

Dla każdego coś miłego – uniwersalny prezent dla dziecka

Rowerek trójkołowy może być prezentem dla dziecka, które dopiero nabyło umiejętność samodzielnego siadania, ale będzie też idealnym prezentem dla 3-letniej dziewczynki. Płeć dziecka nie ma znaczenia. Co ważne, rowerek będzie odpowiedni zarówno dla dzieci aktywnych, które mają wrodzoną ciekawość świata, jak i tych nieśmiałych, które wolą bawić się same. Dziecko nie musi nawet umieć pedałować – młodsze może uczyć się jazdy, po prostu odbijając się nóżkami od podłoża. Rowerek doskonale kształtuje zdolności motoryczne i jest świetnym przygotowaniem do poruszania się pojazdem dwukołowym.

Prezent dla dziecka przyjazny dla środowiska

Przy wyborze idealnego modelu rowerka warto zwrócić uwagę na materiał, z którego pojazd jest wykonany. Drewniane warianty są bardziej przyjazne dla środowiska niż plastikowe. Warto mieć też na uwadze, że materiał konstrukcji ma wpływ na wagę rowerka oraz jego stabilność. Co ważne, wśród drewnianych rowerków występują warianty wielofunkcyjne, które mają regulowane siodełko i zmienną konfigurację kół i „rosną” wraz z dzieckiem. Praktyczny rowerek trójkołowy i inne prezenty dla dziecka znajdziesz na pastelove.pl.

Prezent dla dziecka dający radość

Wiele dzieci po swoich pierwszych doświadczeniach związanych z jazdą na rowerze dwukołowym jest zniechęcona upadkami i traci ochotę na dalszą naukę jazdy. Można tego uniknąć, powoli oswajając dziecko z tego typu pojazdami. Dzięki trzem kołom dziecko nie musi umieć utrzymywać równowagi, a zyskuje poczucie bezpieczeństwa. Stabilna budowa gwarantuje, że dziecku nic się nie stanie. Trzykołowy rowerek znakomicie nadaje się więc dla młodszych dzieci i sprawdza się świetnie, gdy chcemy nauczyć je poruszania się na jednośladzie czy hulajnodze. Jest duża szansa, że udane przejażdżki na takim pojeździe zachęcą malucha do spróbowania swoich sił na klasycznym, dwukołowym rowerze. 

Praktyczne wyposażenie rowerków trójkołowych

Niektóre rowerki trójkołowe są lub mogą być wyposażone w regulowaną rączkę dającą rodzicowi kontrolę nad szybkością i kierunkiem poruszania się pociechy. To dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku młodszych dzieci, które dopiero uczą się panowania nad rowerkiem.

Zobacz także
woreczki foliowe LDPE

Na rynku dostępne są również rowerki z podnóżkiem, który jest pomocny, gdy dziecko znudzi się lub zmęczy jazdą. Wtedy maluch nie musi się martwić o prowadzenie swojego pojazdu.

Jeśli szukasz prezentu dla 7-miesięcznego lub strasznego dziecka, rowerek trójkołowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Może to być wspaniała alternatywa dla wózka spacerowego i nowy rodzaj aktywności fizycznej dla Twojego dziecka. Wystarczy, że dobierzesz odpowiedni model do potrzeb Twojej pociechy. 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl