List do Mikołaja: jak go napisać? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
List do Mikołaja: jak go napisać?

Planer na Dobry Rok

List do Mikołaja: jak go napisać?

dziewczynka pisze list do świętego Mikołaja

List do Mikołaja zwyczajowo piszemy w grudniu. To piękna tradycja i świetna zabawa, a dla rodziców spora podpowiedź w temacie świątecznych prezentów. Jak napisać list do świętego Mikołaja? I gdzie go wysłać? Podpowiadamy!

List do Mikołaja: jak napisać?

Niemal każde dziecko przygotowuje list do Mikołaja, w którym rysuje lub pisze to, co chciałoby znaleźć pod choinką. Dla rodziców to duże ułatwienie, bo zyskują ponad dwa tygodnie na realizację marzeń swojej pociechy.

→ Przeczytaj również: Kalendarz adwentowy. Jak go zrobić?

Najczęściej list dzieci zostawiają w butach, które wcześniej zostały solidnie wyczyszczone. Legenda wielkopolska głosi, że Mikołaj nocą chodzi po okolicy i zagląda przez okno: jeśli zobaczy czyste buty, zostawia słodki upominek. Jeśli zaś nie będzie ich wcale albo będę brudne, zostawi… ziemniaka.

Na szczęście z prawdą niewiele ma to wspólnego. Jest to jednak tradycja, którą warto pielęgnować. Odrobina magii potrzebna jest każdemu: i dużym, i małym.

Warto zatem znaleźć chwilę, by napisać z dzieckiem list do Mikołaja. Zacznijmy od słów: “Drogi Święty Mikołaju” albo “Kochany Święty Mikołaju”. Dalej dziecko może się przedstawić: ile ma lat, gdzie mieszka i co lubi. W dobrym tonie jest też podziękowanie za zeszłoroczne upominki. W kolejnym zdaniu można już przejść do konkretów i napisać, co chciałoby się dostać pod choinkę. Na końcu listu należy się podpisać.

List do Mikołaja: gdzie wysłać?

List warto ozdobić stemplami, naklejkami lub pokolorować, podobnie zresztą jak kopertę, którą można zaadresować do siedziby Mikołaja w Finlandii, Kanadzie lub… w Polsce.

Santa Claus
Tähtikuja 1
Rovaniemi 96930
Arctic Circle
Laponia, Finlandia


Santa Claus
North Pole,
H0H 0H0
Kanada


Biuro Listów do Świętego Mikołaja
Polska Wioska Świętego Mikołaja
Przystanek Mikołajów
57-215 Srebrna Góra

List od Mikołaja gotowy do druku

A żeby 6 grudnia uczynić jeszcze bardziej magicznym, proponujemy Wam, drodzy rodzice, wydrukować list, który możecie dołączyć do upominków mikołajkowych.

Zobacz także
dziecko bawi się drewnianymi zabawkami

Napisaliśmy go tak, by był jak najbardziej zindywidualizowany. Zostawialiśmy też miejsce na bezpośredni zwrot do dziecka. Jeśli więc chcecie, możecie odręcznie dopisać, np. “Drogi Krzysiu”, “Kochana Julko”.

→ Przeczytaj również: Prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę do 50 zł

Pobierz darmowy list od Mikołaja dla dziecka w wersji PDF [gotowy do druku]: mikolaj-list-mamywsieci-pl

Dlaczego warto zostawić dziecku list od Mikołaja?

Spersonalizowany list pozwoli dziecku podtrzymać wiarę w Mikołaja. To też wyraz naszego zaangażowania. Dzisiaj liczą się bowiem drobne gesty. Nie trzeba niczego wyszukanego, by sprawić naszemu dziecku ogromną radość.

W liście od Mikołaja napisaliśmy też kilka słów wzmacniających poczucie wartości dziecka. Pamiętajmy, by nie straszyć kilkulatków Mikołajem. To postać mająca budzić sympatię i wywoływać radość. Postarajmy się też sami czerpać jak najwięcej z magii świąt.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl