List do Mikołaja: jak go napisać? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
List do Mikołaja: jak go napisać?

Planer na Dobry Rok

List do Mikołaja: jak go napisać?

dziewczynka pisze list do świętego Mikołaja

List do Mikołaja zwyczajowo piszemy w grudniu. To piękna tradycja i świetna zabawa, a dla rodziców spora podpowiedź w temacie świątecznych prezentów. Jak napisać list do świętego Mikołaja? I gdzie go wysłać? Podpowiadamy!

List do Mikołaja: jak napisać?

Niemal każde dziecko przygotowuje list do Mikołaja, w którym rysuje lub pisze to, co chciałoby znaleźć pod choinką. Dla rodziców to duże ułatwienie, bo zyskują ponad dwa tygodnie na realizację marzeń swojej pociechy.

→ Przeczytaj również: Kalendarz adwentowy. Jak go zrobić?

Najczęściej list dzieci zostawiają w butach, które wcześniej zostały solidnie wyczyszczone. Legenda wielkopolska głosi, że Mikołaj nocą chodzi po okolicy i zagląda przez okno: jeśli zobaczy czyste buty, zostawia słodki upominek. Jeśli zaś nie będzie ich wcale albo będę brudne, zostawi… ziemniaka.

Na szczęście z prawdą niewiele ma to wspólnego. Jest to jednak tradycja, którą warto pielęgnować. Odrobina magii potrzebna jest każdemu: i dużym, i małym.

Warto zatem znaleźć chwilę, by napisać z dzieckiem list do Mikołaja. Zacznijmy od słów: „Drogi Święty Mikołaju” albo „Kochany Święty Mikołaju”. Dalej dziecko może się przedstawić: ile ma lat, gdzie mieszka i co lubi. W dobrym tonie jest też podziękowanie za zeszłoroczne upominki. W kolejnym zdaniu można już przejść do konkretów i napisać, co chciałoby się dostać pod choinkę. Na końcu listu należy się podpisać.

List do Mikołaja: gdzie wysłać?

List warto ozdobić stemplami, naklejkami lub pokolorować, podobnie zresztą jak kopertę, którą można zaadresować do siedziby Mikołaja w Finlandii, Kanadzie lub… w Polsce.

Santa Claus
Tähtikuja 1
Rovaniemi 96930
Arctic Circle
Laponia, Finlandia


Santa Claus
North Pole,
H0H 0H0
Kanada


Biuro Listów do Świętego Mikołaja
Polska Wioska Świętego Mikołaja
Przystanek Mikołajów
57-215 Srebrna Góra

List od Mikołaja gotowy do druku

A żeby 6 grudnia uczynić jeszcze bardziej magicznym, proponujemy Wam, drodzy rodzice, wydrukować list, który możecie dołączyć do upominków mikołajkowych.

Zobacz także
niemowlę pływa z mamą w basenie

Napisaliśmy go tak, by był jak najbardziej zindywidualizowany. Zostawialiśmy też miejsce na bezpośredni zwrot do dziecka. Jeśli więc chcecie, możecie odręcznie dopisać, np. „Drogi Krzysiu”, „Kochana Julko”.

→ Przeczytaj również: Prezenty pod choinkę na ostatnią chwilę do 50 zł

Pobierz darmowy list od Mikołaja dla dziecka w wersji PDF [gotowy do druku]: mikolaj-list-mamywsieci-pl

Dlaczego warto zostawić dziecku list od Mikołaja?

Spersonalizowany list pozwoli dziecku podtrzymać wiarę w Mikołaja. To też wyraz naszego zaangażowania. Dzisiaj liczą się bowiem drobne gesty. Nie trzeba niczego wyszukanego, by sprawić naszemu dziecku ogromną radość.

W liście od Mikołaja napisaliśmy też kilka słów wzmacniających poczucie wartości dziecka. Pamiętajmy, by nie straszyć kilkulatków Mikołajem. To postać mająca budzić sympatię i wywoływać radość. Postarajmy się też sami czerpać jak najwięcej z magii świąt.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl