Książki na Dzień Dziecka. 4 propozycje dla starszaków - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Książki na Dzień Dziecka. 4 propozycje dla starszaków

Planer na Dobry Rok

Książki na Dzień Dziecka. 4 propozycje dla starszaków

Książki_na_dzień_dziecka

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. To już ostatni dzwonek, by kupić prezent dla kilkulatka. Książka sprawdzi się tu doskonale. Oto kilka naszych propozycji. Wszystkie sprawdzone na dzieciach!

“Bezik – wielki pies. Witaj w domu” Darii Jaworskiej

To pozycja obowiązkowa, jeśli zdarza się Wam usłyszeć: „Mamo, tato, kupicie mi pieska?”. Dzięki tej książce łatwiej Wam będzie omówić zagadnienie opieki nad zwierzętami. Nasycona emocjami opowieść stanowi punkt wyjścia do rozmowy o odpowiedzialności i empatii. Jest przy tym napisana z humorem. Czyta się ją lekko i z dużą ciekawością, co wydarzy się dalej. Trudno się od niej oderwać.

Przeczytajcie rozmowę z Darią Jaworską na temat obecności psa w życiu dziecka. 

Książka w bardzo realny sposób pokazuje też emocje psa. Zwierzę w utworze nie mówi, jednak daje z siebie czytać jak z otwartej księgi. Autorka książki, która jest psychologiem i dogoterapeutką, dopełniła wszelkich starań, by wyjaśnić najmłodszym czytelnikom, co oznacza określone zachowanie psa, jak należy je interpretować oraz jak się wówczas zachować. To jedna z nielicznych książek dla dzieci tego typu.

Świetnie uzupełniające ilustracje do książki przygotowała Edyta Grzegory – psycholog, psychoterapeutka, autorka projektu wymysły.pl.

Książkę “Bezik – wielki pies. Witaj w domu” kupisz na stronie Wydawnictwa Gaj.

“Łobuz”, “Smok” i “Rosół”, seria Niegrzeczne Książeczki

Książka, która w doskonały sposób rozprawia się z mitem „posłuszeństwa”. W zabawny sposób tłumaczy, że każdy ma prawo do emocji i ich wyrażania. Dzieci również! Przesympatyczny Antek, bohater serii, to chłopiec, który nie chce, by przytulała go nigdy nie widziana ciocia i dawała soczyste całusy. Nie ma ochoty jeść zupy, która posypana jest natką pietruszki i niekoniecznie chciałby oddać swoją nową zabawkę komuś innemu. Ale czy to oznacza, że jest niegrzeczny? Nic bardziej mylnego!

Dzięki tej serii książek rodzice mogą podjąć z dzieckiem rozmowę o własnych granicach, również tych fizycznych. Wybór takiej lektury to też świadectwo tego, że dorośli akceptują potrzeby i odczucia najmłodszych.

Seria „Niegrzeczne Książeczki” ukazała się nakładem wydawnictwa Natulli. Dotychczas wydane zostały tytuły: „Smok”, „Łobuz” i „Rosół”. W najbliższych dniach na rynku pojawi się kolejna książka pt. “Błoto”.

“Sprężynek na tropie tajemnic. Ekologia” Agnieszki Frączek

Nigdy nie ukrywaliśmy, że bliska jest dla nas ekologia i troska o środowisko naturalne. Chętnie czytamy z dziećmi książki, które nawiązują do tego tematu. W ostatnim czasie mój ośmioletni syn sięgnął po „Sprężynka na tropie tajemnic” Agnieszki Frączek. Książka okazała się strzałem w dziesiątkę, stąd bez zastanowienia umieściłam ją w tym zestawieniu.

Sprężynek to zrobiony praktycznie z niczego ludzik. Jego twórcą był Antoś, chłopiec bardzo wrażliwy i zadający całe mnóstwo ważnych pytań. To też mały człowiek odpowiedzialny za losy Ziemi. Swojemu sprężynowemu przyjacielowi opowiada m.in. o tym, dlaczego należy segregować śmieci i jak to poprawnie robić.

Zobacz także
O słoniu, który nikogo nie szanował

Książka w prostych słowach przybliża kilkulatkom tematy związane z ekologią i ochroną środowiska. Pokazuje, że potrzeba niewiele, by świat stał się lepszy.

Książka “Sprężynek na tropie tajemnic” ukazała się nakładem Wydawnictwa BIS. Polecamy Waszej uwadze również publikację “Potworne mikroby“, która zaszczepi w Waszym dziecku bakcyla nauki.

“Anka Skakanka” Agnieszki Chylińskiej

To propozycja dla nieco starszych dzieci. Zaciekawi z całą pewnością ucznia szkoły podstawowej. Główna bohaterka bajki, Anka Skakanka, a właściwie Ania Kwiatkowska, mieszka z mamą i siostrą. Ma zespół Aspergera. Jej codzienność to walka o to, by funkcjonować w świecie, w którym sporo jest barier. Anka kocha zwierzęta. To one wydają się być jej najlepszymi przyjaciółmi. Wsparcie otrzymuje też ze strony swojego kolegi, Franka Zezika, którego można było poznać we wcześniej wydanych książkach Agnieszki Chylińskiej.

Zezia, Giler i Anka Skakanka. Poznajcie ekipę Agnieszki Chylińskiej!

“Anka Skakanka” to książka napisana w sposób bardzo prosty, ale przy tym ciekawy. Jest świetna dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Wydało ją Wydawnictwo PASCAL.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl