Jakie jest idealne przedszkole? [konkurs] - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Jakie jest idealne przedszkole? [konkurs]

Planer na Dobry Rok

Jakie jest idealne przedszkole? [konkurs]

wybór przedszkola

Idealne przedszkole to miejsce, które będzie nie tylko bezpieczne i przyjazne dla naszego dziecka, ale też w którym kilkulatek znajdzie  przestrzeń do wyrażania swoich emocji. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Jakimi kryteriami się kierować? Przeczytajcie i weźcie udział w konkursie. Do wygrania zestaw książek „Przedszkole Pani Matyldy” Anety Grabowskiej.

Idealne przedszkole. Na co zwrócić uwagę przy wyborze placówki?

Wybór przedszkola nie jest prosty. Z jednej strony chcemy, by placówka była blisko domu lub miejsca pracy, z drugiej zależy nam na tym, aby dziecko czuło się w nim dobrze. Słuchamy więc głosu innych rodziców, kierujemy się ich opiniami. To dobry pomysł, jednak musimy pamiętać, że każdy z nas ma inne preferencje i to co dla jednego będzie zaletą, dla innego stanowić będzie wadę.

Przeczytaj wywiad z Aleksandrą Wasielą, nauczycielką wychowania przedszkolnego, autorką książek „Aliś idzie do przedszkola” oraz „Mój maluszek idzie do przedszkola”, z którą rozmawialiśmy o przedszkolnej adaptacji. 

W wybranym przedszkolu warto zatem sprawdzić:

 • czy dziecko może spokojnie wejść w nowe środowisko (czy są zajęcia adaptacyjne),
 • czy w placówce leżakowanie (włącznie z przebieraniem się w piżamki) jest obowiązkowe,
 • czy serwowane jedzenie jest przygotowywane na miejscu czy dowożone,
 • czy dzieci mogą bawić się na placu zabaw i jak często wychodzą.

Warto też zapytać, jak wygląda harmonogram dnia i czy nie jest przeładowany. W niektórych przedszkolach kilkulatkom zadaje się prace domowe, co według specjalistów nie jest wcale potrzebne. Na tym etapie dzieci chcą się przede wszystkim beztrosko bawić.

Bardzo ważne jest, by w przedszkolu brano pod uwagę indywidualność dziecka. Atutem jest również możliwość spontanicznego poznawania świata (tu idealnie sprawdzą się leśne przedszkola i wychowanie w duchu Montessori).

Dlaczego wybór przedszkola jest tak ważny?

Okres przedszkolny to czas niezwykle ważny w rozwoju dziecka (fizycznego, emocjonalnego i motorycznego). Nasza pociecha chce już bawić się z rówieśnikami i dąży do kontaktu z nimi. Uczy się też kontrolować swoje emocje i buduje fundamenty swojej osobowości.

Przedszkole nie tylko uczy, ale też bawi. Jest miejscem, w którym nasze dziecko będzie spędzać dużo czasu. Nic zatem dziwnego, że jego wybór nie może być przypadkowy.

Przedszkole Pani Matyldy

Zobacz także
niemowlę pływa z mamą w basenie

Konkurs! Do wydania zestaw książek „Przedszkole Pani Matyldy”

U progu września, kiedy to wiele dzieci po raz pierwszy pójdzie do przedszkola, ogłaszamy konkurs. Do wygrania zestaw książek autorstwa Anety Grabowskiej [przeczytajcie naszą rozmowę z autorką].

Co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy opublikować w mediach społecznościowych w poście konkursowym [kliknij, by przejść na nasz funpage] kilka zdań na temat idealnego przedszkola. Napiszcie, czy według Was taka placówka rzeczywiście istnieje i czym powinna się wyróżniać. Na co zwracaliście uwagę przy wyborze przedszkola dla swojej pociechy.

Na Wasze propozycje czekamy do 18.08.2022 r. do godz. 23:59:59. Zwycięzca zostanie ogłoszony na stronie mamywsieci.pl oraz na naszym FB w piątek 19 sierpnia 2022 r.

UWAGA! Przedłużamy nasz konkurs. Na odpowiedzi czekamy do 31 sierpnia 2022 r. do północy!

Regulamin konkursu

 1. Organizatorem konkursu jest Eko Media z siedzibą przy ul. Siedleckiej 62 w Bydgoszczy. Konkurs odbywa się na terenie Polski i skierowany jest do osób przebywających na terenie Polski lub będących w stanie wskazać znajdujący się w Polsce adres, na który może być dostarczona nagroda.
 2. Konkurs polega na opublikowaniu w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram) opisu idealnego przedszkola. Na propozycje czekamy do 31.08.2022 r. do godz. 23:59:59.
 3. Nagrodzona zostanie najciekawsza odpowiedź.
 4. Przesyłając zgłoszenie nadawca zgadza się na przetwarzanie danych osobowych przez Eko Media Karol Przybylak w celach związanych z realizacją konkursu i akceptuje politykę prywatności Eko Media Karol Przybylak dostępną na stronie internetowej: http://www.wydawnictwogaj.pl/strona/polityka-prywatnosci
 5. Nagroda przewidziane w konkursie to zestaw książek „Przedszkole Pani Matyldy”: „Zosia i złote serce”, „Kacper i prawa dzieci” i „Ignaś i wielkie emocje”.
 6. Opublikowanie komentarza z odpowiedzią w poście konkursowym oznacza akceptację regulaminu oraz na przetwarzanie nadesłanych danych osobowych na potrzeby realizacji konkursu oraz akceptację naszej polityki prywatności.
 7. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. Przesłanie większej ilości zgłoszeń skutkuje dyskwalifikacją z konkursu.
 8. Listę zwycięzców opublikujemy na stronie mamywsieci.pl oraz na naszym FB i Instagramie w piątek 2 września 2022 r. Uczestnik odpowiada za dostarczenie organizatorowi konkursu danych niezbędnych do wysyłki nagrody, tzn. adresu do korespondencji wraz z numerem telefonu.
 9. Nie ma możliwości wymiany nagrody na ekwiwalent pieniężny.
 10. Wszelkie reklamacje dotyczące konkursu można zgłaszać na adres redakcja@mamywsieci.pl przez 2 dni od zakończenia konkursu.
 11. Wszystkie kwestie nieujęte w niniejszym regulaminie rozstrzygane będą przez Kodeks Cywilny.
Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl