Sprzedawała lemoniadę, by zarobić na operację mózgu - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Sprzedawała lemoniadę, by zarobić na operację mózgu

Planer na Dobry Rok

Sprzedawała lemoniadę, by zarobić na operację mózgu

Przedsiębiorcza 7-latka Liza Scott postanowiła pomóc rodzicom zebrać pieniądze na swoje leczenie. W krótkim czasie dziewczynce udało się zebrać 335 000 dolarów. Pierwszą z kilku operacji zaplanowano na 8 marca 2021 r.

U dziewczynki rozpoznano trzy wady rozwojowe w mózgu: schizencefalię, malformację tętniczo-żylną ciemieniową i przetokę tętniczo-żylną opony twardej. Jednym z niepokojących objawów były napady padaczkowe.

Skomplikowanej operacji, która pozwoliłaby 7-latce odzyskać zdrowie, mają podjąć się specjaliści z Bostońskiego Szpitala Dziecięcego. Ubezpieczenie nie pokryje całej kwoty leczenia, więc rodzina była zmuszona samodzielnie zebrać środki na terapię córki oraz dojazd do Bostonu. Okazało się, że dziewczynka sama pozyskała większość funduszy. W jaki sposób?

Wzór godny naśladowania!

Mama Lizy, Elizabeth, prowadzi piekarnię Savage’s Bakery w Homewood w stanie Alabama. To właśnie tam dziewczynka postanowiła sprzedawać lemoniadę. Na początku (latem 2020 r.) nikt nie podchodził poważnie do tego pomysłu, ale szybko okazało się, że Liza ma smykałkę do interesów.

Napój za 25 centów (ok. 1 zł) kupowali klienci piekarni. Wiadomość o zbiórce szła też w świat, co pozwoliło na szybkie zebranie potrzebnych na leczenie funduszy.

Zobacz także
głowa osoby z ADGD nadpobudliwość, problemy z koncentracją

Dziewczynkę czeka długie leczenie. Pierwsza z kilku operacji ma się odbyć 8 marca, o czym poinformowała mama Lizy na portalu społecznościowym.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl