Prezent na zakończenie przedszkola. Co wybrać dla kilkulatka? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Prezent na zakończenie przedszkola. Co wybrać dla kilkulatka?

Planer na Dobry Rok

Prezent na zakończenie przedszkola. Co wybrać dla kilkulatka?

przedszkolak książki na zakończenie przedszkola

Prezent na zakończenie przedszkola to najczęściej książka i to właśnie na wskazaniu kilku wartościowych tytułów chcemy się skupić. Rynek wydawniczy jest bowiem bardzo bogaty. Tytułów jest dużo, ale są wśród nich takie, które szczególnie zasługują na to, by trafić do rąk młodego czytelnika. Zakończenie przedszkola to dobra ku temu okazja.  

Prezent na zakończenie przedszkola. Dlaczego książka to dobry wybór?

O tym, jak ważne jest czytanie dzieciom, wie chyba każdy z nas. Wspólny czas z książką relaksuje, wycisza, pozwala podejmować ważne tematy. To świetna rozrywka dla dużych i małych.

→ Przeczytaj również: Dlaczego warto czytać dzieciom na głos?

Niestety, zdarza się, że do rąk najmłodszych trafiają mało interesujące tytuły. A to sprawia, że książka zamiast być czytana, ląduje na dnie szafy. A nie o to chodzi!

Jako mama przedszkolaka, ale też miłośniczka książek wszelakich postanowiłam przygotować zestawienie tytułów, które są szczególnie wartościowe. Sprawdzą się idealnie jako prezent na koniec przedszkola.

“Co zrobi Frania?” [Wydawnictwo Kobiece]

Barbarę Supeł, autorkę serii książek “Staś Pętelka” i “Jadzia Pętelka” zna chyba każdy przedszkolak. Do tej literackiej rodzinki dołączyła też Frania, której przygody pomagają rozwinąć u dzieci umiejętności społeczne. Każda z książeczek porusza inne zagadnienia, takie jak asertywność, życzliwość, współpraca, akceptacja, zaufanie, samodzielność czy szczerość.

Formuła książek jest podobna. W każdej mamy trzy rozdziały, które pomagają nam spojrzeć z różnych perspektyw na tytułowe zagadnienie. Uzupełnia je część interaktywna, w której dziecko spróbuje odgadnąć, co wydarzy się dalej (są cztery pomysły do wyboru). Na końcu zaś są “Porady Frani”, które pomagają ułożyć w głowach zaprezentowane w książce sytuacje i tematy.

Seria idealna dla przedszkolaków. Porusza istotne sprawy, które pomagają w kształtowaniu umiejętności społecznych przydatnych na każdym etapie życia. Napisana jest językiem naszpikowanym dowcipem i dziecięcą wnikliwością.

Książki z serii “Co zrobi Frania” są w twardej oprawie. Mają 48 stron.

co zrobi Frania
Źródło zdjęcia: wydawnictwokobiece.pl

“O słoniu, który nikogo nie szanował” [Media Rodzina]

To kolejna z książek Erica-Emmanuela Schmitta, który pomaga najmłodszym lepiej zrozumieć świat. Jest to cudowna i pełna ciepła lektura idealna dla przedszkolaka. Jej bohaterem jest słonik Sakso, który jest samolubny, niegrzeczny i ma za nic swoje otoczenie. W zmianie zachowania chce mu pomóc Sowa Minerwa, mądra przewodniczka. Czy słonik zmieni się pod jej wpływem i zacznie lepiej rozumieć i szanować innych? Przekonajcie się!

W serii “Sowie opowieści” ukazały się historie:

Warto je mieć na półce, by pomóc najmłodszym znaleźć odpowiedzi na pytania, na którym dorosłym bywa trudno odpowiedzieć. Całość uzupełniają przyjemne dla oka rysunki utrzymane w radosnym tonie i jasnych barwach.

Książki dostępne są w twardej oprawie. Mają ok. 30 stron.

Źródło zdjęcia: mediarodzina.pl

 

“Co się kryje w kokonie?” [Nasza Księgarnia]

Jeśli macie w grupie małych przyrodników albo miłośników motyli, ta książka jest dla nich idealna! W prosty sposób tłumaczy, jakie zamiany zachodzą w kokonach i poczwarkach. Ale to nie wszystko! Z tej opowieści dowiemy się też, co jedzą motyle, czym się różnią od ciem i dlaczego są nam tak bardzo potrzebne.

W tej serii ukazała się też książka “Co się kryje w kwiatku?“. Przedszkolaki mogą dowiedzieć się z niej, co jedzą rośliny, dlaczego pachną i z jakimi zwierzętami są za pan brat.

Zobacz także
objawy covid u dzieci

Oba tytuły nie mają zbyt wiele treści, ale to żadna wada! Przeciwnie: uważny czytelnik znajdzie w niej wszystko, czego potrzebuje, by zrozumieć, jak działa natura. Ich odbiór ułatwiają ilustracje, które stanowią integralną część opowieści, a także podpowiedzi, jak przenieść zdobytą wiedzę na praktykę.

Niewątpliwą zaletą tej serii jest jej piękne wydanie. Jeśli więc szukacie prezent na zakończenie przedszkola, oba tytuły sprawdzą się znakomicie.

Książki są w sztywnej oprawie. Mają po 48 stron.

co się kryje w kokonie
Źródło zdjęcia: nk.com.pl

“Kocham cię jak stąd do księżyca” [Wydawnictwo Tekturka]

Jaka to jest piękna opowieść o rodzicielskiej miłości, która trwa bez względu na wszystko! Idealna do czytania przed snem. Utrzymana w spokojnym tonie z wyjątkowymi ilustracjami, podobnie zresztą jak “Mały Miodowy Miś” oraz “Brzuchatek” (to inne tytuły tego wydawnictwa).

Każda z tych trzech książek zasługuje tu na uwagę. Są to bowiem opowieści pełne ciepła i traktujące o sprawach szalenie ważnych: bezwarunkowej miłości rodziców, przyjaźni oraz ukrytych głęboko w nas mocach, które niekiedy trudno odnaleźć. Wszystkie wydane są w sztywnej oprawie i są idealna dla przedszkolaków.

Kocham Cię jak stąd do księżyca
Źródło zdjęcia: wydawnictwo-tekturka.pl

“Mysz, która chciała być lwem” [Zielona Sowa]

Zabawna, ciekawa i pełna pozytywnych emocji opowieść idealna dla przedszkolaków. Jej głównym bohaterem jest mysz, która chciałaby zostać zauważona, ale ze względu na swoje niewielkie rozmiary, bywa lekceważona i pomijana. Chciałaby, aby inni zwrócili na nią uwagę, ale choć bardzo się stara, to nie wychodzi.

Imponuje jej lew i to w nim widzi swoją ostatnią szansę. Dociera do niego i… jest bardzo zaskoczona, bo jej wyobrażenie nie jest tożsame z prawdą. Okazuje się bowiem, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze.

 

mysz, która chciała być lwem
Źródło zdjęcia: zielonasowa.pl
Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl