Jak przygotować się do porodu w dobie koronawirusa? Zapraszamy do certyfikowanej szkoły rodzenia on-line. - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Jak przygotować się do porodu w dobie koronawirusa? Zapraszamy do certyfikowanej szkoły rodzenia on-line.

Planer na Dobry Rok

Jak przygotować się do porodu w dobie koronawirusa? Zapraszamy do certyfikowanej szkoły rodzenia on-line.

Przygotowania do porodu to czas pełen wielkich emocji i wyzwań. Ale co zrobić, kiedy na drodze do pięknego finału staje coś tak niespodziewanego jak epidemia i wszystkie związane z nią ograniczenia? Jak przygotować się równie dobrze, nie mogąc pójść do szkoły rodzenia czy spotkać się z położną?

 

Kobiety w ciąży to grupa, dla której zachorowanie na COVID-19 może mieć bardzo groźne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, aby pozostawały one w domach, w miarę możliwości minimalizując ryzyko zarażenia. Oznacza to jednak całkowite odosobnienie w okresie, w którym potrzebują wsparcia w przygotowaniu się do porodu i macierzyństwa. Odpowiedzią na tę trudną sytuację jest jedyna w Polsce certyfikowana szkoła rodzenia on-line pod adresem www.szkolarodzeniaprenalen.pl

 

Obserwując dynamicznie zmieniającą się sytuację, wiedzieliśmy, że nasza szkoła jest idealnym rozwiązaniem problemów przyszłych mam i że w tym momencie tylko wsparcie on-line pozwoli im w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa przygotować się do porodu. Kiedy wprowadzono całkowity zakaz zgromadzeń i zajęcia w szkołach rodzenia zostały odwołane, odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie naszym portalem. Warto podkreślić, że Szkoła Rodzenia Prenalen działa całkowicie bezpłatnie, dzięki czemu jest dostępna dla każdej posiadaczki urządzenia z internetem – mówi Joanna Piekarska Senior Brand Manager marki Prenalen.

 

Dlaczego warto zarejestrować się na stronie Szkoły Rodzenia Prenalen? Przede wszystkim e-learning jest obecnie najbezpieczniejszą formą edukacji. Zajęcia w Szkole Rodzenia Prenalen obejmują ten sam zakres, co te w stacjonarnej szkole rodzenia, a przy tym nie trzeba nigdzie wychodzić. Program nauczania opracowano we współpracy z położnymi, co gwarantuje rzetelność informacji. I wreszcie – niekwestionowalnym potwierdzeniem jakości jest patronat Polskiego Towarzystwa Położnych – podkreśla Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych prof. UM dr hab. n. o zdr. Beata Pięta.

 

Idea szkoły rodzenia on-line spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowniczek. Codziennie na stronie Szkoły Rodzenia Prenalen rejestruje się 200 przyszłych mam, a w sumie jest ich już ponad 50 tysięcy. Poza programem obejmującym tematykę porodu, połogu i opieki nad noworodkiem, szkoła oferuje czaty z położną, ginekologiem-położnikiem, pediatrą, neonatologiem, doradcą laktacyjnym i psychologiem. Ponadto każda uczestniczka zajęć może wyszukać położną wg miejsca zamieszkania oraz stworzyć swój indywidualny plan ciąży i porodu w specjalnym kreatorze, a system sam podpowie terminy planowanych badań i innych wydarzeń.

 

W dobie koronawirusa najlepszą radą, jakiej można udzielić kobiecie spodziewającej się dziecka, jest zachowanie spokoju i zadbanie o psychikę. Oczywiście w obecnych czasach nie jest to łatwe, ale, na szczęście, w internecie powstają narzędzia, które pomagają przyszłej matce zbudować poczucie bezpieczeństwa i w profesjonalny sposób przygotować się do jednego z najważniejszych momentów w życiu. Ważne jest jednak, aby korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji, tworzonych przez specjalistów w zakresie położnictwa, ginekologii i psychologii – mówi prof. Beata Pięta.

 

Zobacz także
oczy chłopca złość

Eksperci zalecają, aby również spotkania z położnymi odbywały się on-line. Rozmowy przez komunikatory czy telefon z doświadczoną osobą są bardzo pomocne dla kobiet w izolacji przeżywających ciążę. Podczas indywidualnego spotkania on-line można poruszyć najbardziej intymne kwestie związane z porodem. Zarówno takie rozmowy, jak i uczestnictwo w szkole rodzenia pomogą w sposób świadomy przejść przez ten wyjątkowy okres w życiu i zachować spokój w obliczu niespodziewanych okoliczności.

 

 

 

Więcej informacji na stronie: www.szkolarodzeniaprenalen.pl

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl