Czytam Liczę Piszę - platforma internetowa dla dzieci z dysleksją - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Czytam Liczę Piszę – platforma internetowa dla dzieci z dysleksją

Planer na Dobry Rok

Czytam Liczę Piszę – platforma internetowa dla dzieci z dysleksją

Czytamliczepisze.pl to internetowa platforma przeznaczona dla dzieci w wieku 6-9 lat z trudnościami w nauce czytania, pisania i liczenia. Oferuje ona bogaty zestaw ćwiczeń terapeutycznych mających na celu przynieść poprawę w funkcjonowaniu uwagi, pamięci oraz zdolności rozwiązywania problemów intelektualnych. Ćwiczenia są dobierane w sposób indywidualny dzięki Kwestionariuszowi Wstępnej Diagnozy Ryzyka Dysleksji oraz Dyskalkulii.

Odpowiadając na pytania związane z podstawowymi umiejętnościami dziecka zawartymi w Kwestionariuszu, rodzic otrzymuje wstępną informację czy problemy ich dziecka w nauce mogą wskazywać na ryzyko dysleksji oraz dyskalkulii. Na tej podstawie dziecko otrzymuje zestaw ćwiczeń terapeutycznych. Ćwiczenia zostały dostosowane do wieku dzieci. W początkowej fazie działania platformy nastąpi weryfikacja poprawności przygotowania treści do ćwiczeń. W tym czasie dostęp do wszystkich treści platformy czytamliczepisze.pl będzie bezpłatny.

Ponieważ dzieci z dysleksją są miej podatne na naukę przy użyciu tradycyjnych metod, twórcy projektu podkreślają, że treningi zostały tak przygotowane, aby skupiać się na ćwiczeniu funkcji leżących u podstaw czytania i pisania. Ćwiczenia są bogate w multimedialne w treści – teksty, rysunki, obrazki oraz dźwięki. Wszystko oprawione w estetyczną i przyjazną dziecku grafikę, po to, aby praca z dzieckiem nie polegała na przepisywaniu w nieskończoność tekstów z podręcznika czy książki. Jeśli dzieci ze specyficznymi problemami w nauce czytania i pisania nie są podatne na standardowe metody nauki, trzeba stosować wobec nich alternatywne środki przekazu. Taki cel przyświęcał twórcom platformy edukacyjnej czytamliczepisze.pl

Zobacz także

Bliższe informacje: kontakt@itk.edu.pl.

www.czytamliczepisze.pl

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl