Zadbajmy o stopy na wiosnę! - profesjonalne rady kosmetyczki - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Zadbajmy o stopy na wiosnę! – profesjonalne rady kosmetyczki

Planer na Dobry Rok

Zadbajmy o stopy na wiosnę! – profesjonalne rady kosmetyczki

Wiosną i latem chcemy mieć wypielęgnowane i zdrowe stopy. Wreszcie mamy okazję zamienić ciężkie zimowe buty na sandałki. Po zimie skóra naszych stóp jest szorstka, wysuszona i popękana. Aby temu zaradzić należy odpowiednio o nią zadbać. Musimy pamiętać o pielęgnacji w domu, jak i o systematycznych wizytach u pedikiurzystki.

Poniżej przedstawiam kilka rad dotyczących pielęgnacji  stóp w domu.

Pierwszą i jedną z ważniejszych czynności jest kąpiel stóp, która zmiękczy, nawodni ich skórę, poza tym poprawia krążenie krwi oraz przygotowuje skórę do dalszych  zabiegów pielęgnacyjnych. Stopy możemy moczyć w soli morskiej, w naparze z ziół (kora wierzby, mięta, szałwia, jałowiec) oraz w olejkach eterycznych (lawendowy, cytrynowy, mandarynkowy).

Po kąpieli przechodzimy do starcia zrogowaciałego naskórka i w tym celu używamy tarki do stóp, dla bardziej zaawansowanych  proponuję użycie omegi.  

Gdy już zetrzemy zrogowaciały naskórek, warto zrobić peeling gruboziarnisty z zawartością np. kwasów owocowych AHA, witaminy E, naturalnego pumeksu, olejku jojoba . Na mokre stopy nakładamy peeling i masujemy kilka minut. Peeling wygładzi i uelastyczni skórę stóp. 

Po nim przechodzimy do nałożenia maski na stopy na około 20 minut, a na zakończenie wmasowujemy krem. Starajmy się wybierać te maseczki i kremy do stóp, które zawierają mocznik (zmiękcza zrogowaciały naskórek, uśmierza i łagodzi) , glicerynę (odpowiada za wiązanie wilgoci międzykomórkowej i wewnątrzkomórkowej),  ceramidy (odbudowuje funkcję odnowy skóry), wyciąg z kasztanowca (likwiduje obrzęki stóp, zapobiega stanom zapalnym), miętę (odświeża), olejki z eukaliptusa (pobudza krążenie) oraz clotrimazol (ma działanie przeciwgrzybiczne).

Przepis na mieszankę do kąpieli stóp :

Miska napełniona do połowy wodą

¼ szklanki soli morskiej

Zioła (np. jałowiec, mięta, kora wierzby, szałwia… )

Olejek lawendowy – kilka kropel

Przepis ten można modyfikować – dodawać różne zioła oraz olejki eteryczne. Taka kąpiel odświeża, koi, oczyszcza. POLECAM !!! 

 

Zobacz także

przygotowanie tekstu: Barbara Wiśniewska, dyplomowana kosmetyczka, ma ukończony kurs z zakresu kosmetologii, dermatologii, anatomii oraz pielęgnacji skóry, a także liczne szkolenia i warsztaty z wizażu i pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała,

e-mail: beautycharmstyle@gmail.com

www.beautycharmstyle.blogspot.com

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl