Jak zadbać o skórę na wiosnę? - porady w ramach cyklu o pielęgnacji twarzy i ciała - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Jak zadbać o skórę na wiosnę? – porady w ramach cyklu o pielęgnacji twarzy i ciała

Planer na Dobry Rok

Jak zadbać o skórę na wiosnę? – porady w ramach cyklu o pielęgnacji twarzy i ciała

To kolejny temat z cyklu rozpoczętego przed tygodniem o pielęgnacji twarzy i ciała. Tym razem zapraszamy do lektury na temat zapobiegania niedoskonałościom skóry twarzy po długiej i nieprzyjemnej zimie 🙂

 

Jak wygląda nasza cera?

Po zimie nasza skóra woła o pomoc. Cera jest szara, sucha, zmęczona i dodatkowo warstwa naskórka jest pokryta warstwą obumarłych komórek, które nie dopuszczają przeniknąć wgłąb skóry składnikom aktywnym zawartym w kosmetykach.


Dlaczego po zimie nasza skóra nie wygląda dobrze ?

Jest wiele powodów takiego stanu rzeczy. Zimą jesteśmy narażone na duże skoki temperatury, poza tym suche powietrze spowodowane sezonem grzewczym w naszych domach, bardzo niekorzystnie oddziaływuje na naszą skórę.

Zatem jakie kroki należy podjąć, aby ten stan rzeczy zmienić ?

Należy oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki i zdecydować się na odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Przedstawię dwa podstawowe zabiegi, które pomogą w odzyskaniu pięknej, odżywionej skóry.

Na początek wyjaśnię, co to jest peeling:

To zabieg polegający na złuszczaniu martwych komórek naskórka, poprawia krążenie, przygotowuje skórę do lepszego przyswajania substancji aktywnych, pobudza do wytwarzania nowych komórek oraz włókien kolagenowych i elastynowych.

Jako pierwszy zabieg, proponuję mikrodermabrazję – jest to peeling mechaniczny, który polega na złuszczeniu powierzchniowych warstw naskórka. Wskazaniem do zastosowania takiego peelingu są m.in. blizny potrądzikowe, rozszerzone pory skórne, zmarszczki, przebarwienia, płytkie blizny,  suchość skóry, eliminacja zaskórników oraz prosaków. Po zabiegu na skórze może pojawić się rumień, który ustępuje po kilku godzinach. Decydując się na mikrodermabrazję należy przestrzegać kilku podstawowych zasad, jak należy postępować ze skórą po zabiegu. Ważne jest, by przez ok. 3 tygodnie od zabiegu unikać opalania skóry, przez około 2-3 dni po zabiegu należy ograniczyć kontakt z chlorowaną wodą, stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym o faktorze co najmniej 25, przy dużym nasłonecznieniu stosować filtr SPF  50. Jeśli chodzi o częstotliwość zabiegów, jest to uzgadniane indywidualnie z kosmetyczką.

Jako drugą metodę złuszczania, chciałabym przedstawić eksfoliację hydroksykwasami. Jest to moja ulubiona metoda złuszczania, ponieważ pięknie złuszcza, a poza tym doskonale nawilża skórę. Istnieje podział hydroksykwasów na Alfa-hydroksykwasy (AHA), Beta-hydroksykwasy (BHA), oraz Poli-hydroksykwasy (PHA). Skupię się na tych najpopularniejszych, czyli alfa-hydroksykwasach, które dzielą się na kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, cytrynowy, winny, jabłkowy. Nie będę opisywała wszystkich i wybrałam dwa spośród wyżej wymienionych.

Peeling kwasem np. glikolowym lub migdałowym

Zobacz także

Kwas glikolowy – ma działanie nawilżające, regenerujące, odnawiające. Długotrwała kuracja z zastosowaniem kwasu glikolowego zwiększa grubość skóry właściwej, odbudowuje włókna elastyczne i zwiększa produkcję kolagenu. Kwas działa w skórze przez okres od 3 do 6 miesięcy od momentu aplikacji. Kuracja kwasem obejmuje do ok. 9 zabiegów i trwa ok 6 miesięcy. Oczywiście  należy wtedy chronić skórę przed promieniowaniem UV. Zabiegi z użyciem kwasu glikolowego można wykonywać głównie wiosną i jesienią. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest skóra naczynkowa, cienka, wrażliwa. Poza tym nie można złuszczać skóry świeżo opalonej, oraz nie wolno opalać skóry po zabiegu złuszczania.

Za to kwas migdałowy można wykonywać przez cały rok, wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym. Jest to idealny środek  dla osób z trądzikiem pospolitym i różowatym. Wygładza zmarszczki powierzchniowe, idealnie nadaje się do cer mieszanych, w strefach tłustych reguluje pracę gruczołów, a w suchych nawilża. Podczas kuracji kwasem migdałowym nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowo należy stosować kremy z filtrem minimum 25 SPF.

Mamywsieci gorąco polecają jeden z tych zabiegów! Warto, bo widać efekty! Oczywiście dobranie odpowiedniego do swojej skóry należy uzgodnić z kosmetyczką wcześniej.

przygotowanie tekstu: Barbara Wiśniewska, dyplomowana kosmetyczka, ma ukończony kurs z zakresu kosmetologii, dermatologii, anatomii oraz pielęgnacji skóry, a także liczne szkolenia i warsztaty z wizażu i pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała,
e-mail: beautycharmstyle@gmail.com

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl