Jak odpowiednio zadbać o skórę latem? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Jak odpowiednio zadbać o skórę latem?

Planer na Dobry Rok

Jak odpowiednio zadbać o skórę latem?

Jak w prosty sposób zadbać o skórę latem? Oto kilka ważnych wskazówek:

Nawilżaj skórę kremami z minimalnym faktorem 15 SPF.

Zmień ciężki podkład na delikatniejszy krem BB z filtrem UV.

Błyszcząca twarz? – używaj kosmetyków matujących, noś przy sobie matującą bibułkę kosmetyczną.

W wyjątkowo upalne dni nałóż palcem szminkę, zamiast nakładać bezpośrednio z tubki, taki zabieg pozwoli osiągnąć efekt bardzo naturalnego, wręcz eterycznego wyglądu.

Wybierz samoopalacz o ton jaśniejszy, ponieważ zawsze przybierze on ciemniejszy odcień.

Zadbaj o stopy – warto wybrać się do kosmetyczki na profesjonalny pedicure, ale oczywiście tylko regularne wizyty u specjalisty dają efekty. Gdy nie możesz pozwolić sobie na częste wizyty u kosmetyczki możesz dwa razy w tygodniu podczas kąpieli ścierać zgrubienia na stopach tarką do stóp, a co drugi dzień wmasowywać w stopy tłusty balsam lub nawilżającą maseczkę do twarzy. Regularne stosowanie tego zabiegu sprawi, że twoje stopy będą miękkie i nie będą pękały.

Latem częstym problemem są spocone stopy. Spowodowane jest to noszeniem butów z tworzywa sztucznego. Zaopatrz się w wkładki do butów ze skóry naturalnej, mocz stopy w chłodnej wodzie z herbatą lub octem jabłkowym.

Stosuj krem z filtrem UV – latem powinien być to twój najważniejszy kosmetyk – zaopatrz się z krem z faktorem minimum 15 SPF. Wiadomo, że im jaśniejsza karnacja tym wyższy faktor musisz użyć. Gdy masz skórę tłustą, używaj kosmetyków w żelu, lub w sprayu ponieważ mają one lżejszą konsystencję i nie zatykają porów.

I najistotniejsze: pij duże ilości wody mineralnej!

Zobacz także

przygotowanie tekstu: Barbara Wiśniewska, dyplomowana kosmetyczka, ma ukończony kurs z zakresu kosmetologii, dermatologii, anatomii oraz pielęgnacji skóry, a także liczne szkolenia i warsztaty z wizażu i pielęgnacji skóry twarzy oraz ciała

e-mail: beautycharmstyle@gmail.com

www.beautycharmstyle.blogspot.com

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl