Zabawa na baby shower. Co przygotować dla przyszłej mamy? - Mamywsieci.pl

Zabawa na baby shower. Co przygotować dla przyszłej mamy?

kobiety dotykają brzuch młodej mamy na baby shower
Zabawa na baby shower jest tematycznie związana z narodzinami dziecka. Możliwości jest całe mnóstwo, łączy je jednak wspólny cel: miło spędzony czas i celebracja błogosławionego stanu. To też okazja do przekazania młodej mamie prezentów dla nowego członka rodziny. Jak i kiedy zorganizować takie przyjęcie? Kto powinien się tym zająć? I jakie gry na baby shower przygotować? 

Zabawa na baby shower nie tylko dla mam

Zacznijmy od podstaw i wyjaśnienia co to jest baby shower [wym. bejbi szałer]. Jest to przyjęcie organizowane dla kobiety oczekującej dziecka. Ma charakter spotkania (niekiedy będącego niespodzianką), które organizują koleżanki lub kobiety z rodziny przyszłej mamy lub taty. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Ameryki i choć na początku traktowaliśmy go dość sceptycznie, dziś tego rodzaju imprezy w Polsce odbywają się coraz częściej. Mają nawet spolszczoną nazwę: bociankowe 🙂

Atrakcje na baby shower są różne. W trakcie przyjęcia kobieta otrzymuje prezenty, które przydadzą się jej w opiece nad maleństwem. Panie wymieniają się też praktycznymi poradami oraz anegdotami ze swojego życia.

Dzięki spotkaniu ze znajomymi i rodziną kobieta zapomina o swoich troskach związanych ze zbliżającym się porodem, a rozmowa i wysłuchanie porad pomaga rozwiać część jej wątpliwości, co do tego jak będzie wyglądała opieka nad dzieckiem w pierwszych dniach jego życia.

Pomysły na baby shower

Najczęściej tego rodzaju impreza odbywa się w domu lub ogrodzie, jednak coraz częściej kobiety spotykają się też w restauracjach. Dla podkreślenia rangi imprezy, ważne są dekoracje. W sklepach można znaleźć ozdobne balony, talerzyki czy specjalne serpentyny, przeznaczone właśnie na baby shower. Najczęściej są one w kolorze różowym (jeśli młoda mama spodziewa się dziewczynki) lub niebieskim (jeśli ma urodzin chłopca).

Zdarza się też, że baby shower to impreza, na której bliscy (a niekiedy też sami rodzice) dowiadują się, jakiej płci będzie ich dziecko. Fakt ten ujawnia się np. poprzez przekrojenie tortu, którego masa jest w kolorze różowym lub niebieskim. Mogą też przebić balon, z którego wypadnie konfetti w kolorze sugerującym płeć maluszka.

Organizatorka imprezy najczęściej ma za zadanie przygotowanie quizów, gier, konkursów i wróżb związanych z narodzinami maluszka.

Zabawy baby shower

  • zgadywanie, kim z zawodu będzie w przyszłości nowo narodzone dziecko
  • robienie naszyjnika lub bransoletki, która ma przynieść przyszłej mamie szczęście
  • dekorowanie i malowanie brzuszka ciężarnej
  • wypisywanie na karteczkach życzeń dla przyszłej mamy i maluszka i losowanie ich
  • quiz z piosenek dla dzieci
  • gra na czas, w której trzeba wypisać imiona na wszystkie litery alfabetu (wygrywa osoba, która zrobi to w najkrótszym czasie)
  • testowanie smaków ze słoiczków dla dzieci
  • robienie odlewów gipsowych z brzuszka przyszłej mamy

Warto też poszukać zabawy na baby shower do druku. Komplet tego rodzaju kart można kupić już za ok. 35-40 zł.

Zobacz także

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy robi się baby shower?

Optymalny czas na zorganizowanie tego rodzaju imprezy to 7. lub 8. miesiąc ciąży. Młoda mama ma wówczas najwięcej energii i jest już skupiona na przygotowaniach do porodu, m.in. kompletuje wyprawkę.

Kto organizuje baby shower?

Tu nie ma reguły. Najczęściej za organizację tego rodzaju imprezy odpowiada najbliższa młodej mamie osoba – przyjaciółka, siostra lub kuzynka. To ona bowiem najlepiej zna kobietę i łatwiej jest jej np. przygotować listę prezentów dla niej.

Co się kupuje na baby shower?

Najczęściej kobiecie wręcza się ubranka dla dziecka, pieluszki, a także gadżety ułatwiające opiekę nad dzieckiem, np. elektroniczną nianię lub kołyskę. Warto też pamiętać o młodej mamie i w ramach prezentu wręczyć jej np. voucher na masaż lub na sesję zdjęciową.

Przeczytaj także: Relaks dla mam

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl