Problemy z potencją? Nie panikuj, działaj! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Problemy z potencją? Nie panikuj, działaj!

Planer na Dobry Rok

Problemy z potencją? Nie panikuj, działaj!

Seks już nie jest taki sam jak kiedyś? Coraz częściej wam nie wychodzi? Twój partner ma problemy z erekcją? Spokojnie! Z powodu zaburzeń erekcji cierpi wielu współczesnych mężczyzn – szybkie tempo życia i presja otoczenia nie sprzyjają niestety zdrowiu seksualnemu. Zamiast panikować, poznaj przyczyny problemu i sprawdź, jak możesz wspierać swojego partnera.

 

Przyczyny problemów ze wzwodem

 

Przyczyny tej wstydliwej dla panów dolegliwości mogą być bardzo różne. Problemy z erekcją mogą wiązać się z takimi chorobami jak cukrzyca lub miażdżyca, występować mogą także w przypadku niewydolności nerek lub wątroby. Częstą przypadłością są zaburzenia hormonalne, skutkujące brakiem ochoty na seks lub właśnie problemami erekcyjnymi. Kłopoty z potencją występować mogą także, gdy mężczyzna ma problemy z krążeniem. Niezwykle często jednak u podłoża dolegliwości leżą różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne, depresja, niechęć do partnerki, problemy w związku, złe doświadczenia w sferze seksualnej. Problemy z erekcją mają często młodzi, aktywni mężczyźni żyjący na pełnych obrotach, pracujący w długotrwałym stresie. Zdarza się także, że kłopoty w sypialni pojawiają się u młodych rodziców. Powrót do pełnego życia seksualnego po narodzinach dziecka bywa trudny dla obu stron, zwłaszcza gdy pociecha nie daje nam się wyspać ani odpocząć. Problemy z erekcją mogą wystąpić także u osób nadużywających alkoholu, papierosów czy narkotyków. Zły wpływ ma też nieodpowiednia dieta.

 

Pierścień erekcyjny – czy to działa?

 

Dużą skuteczność w przypadku kłopotów ze wzwodem wykazuje pierścień erekcyjny, zwany także cock-ringiem. Jest to proste urządzenie, którego zadaniem jest poprawa ukrwienia penisa. Działa ono na zasadzie opaski uciskowej, która blokuje odpływ krwi z członka. Jeśli twój partner ma problemy z erekcją, namów go do przetestowania pierścienia. Dzięki niemu odzyska pewność siebie w łóżku, a ty także będziesz mogła cieszyć się znowu udanym życiem seksualnym. Co więcej, wiele pierścieni posiada elementy wibrujące czy masujące łechtaczkę – ich używanie zapewnia zatem nie tylko dłuższą, ale także bardziej intensywną przyjemność dla obojga partnerów.

 

Kiedy konieczne jest leczenie?

Zobacz także
potówki u dziecka

 

Jeśli jednak problemy z erekcją pojawiają się częściej, pierścień erekcyjny powinien być jedynie doraźnym rozwiązaniem. Pomaga on bowiem poradzić sobie z przykrymi skutkami zaburzeń, ale nie jest w stanie zlikwidować ich przyczyny. W przypadku pojawiających się częściej kłopotów łóżkowych przekonaj partnera, aby skonsultował się z lekarzem. Zalecone przez specjalistę badania pozwolą wykluczyć obecność poważniejszych chorób lub odpowiednio wcześnie je wykryć i podjąć leczenie.

 

Problemy z potencją dotykają wielu mężczyzn. Często wiążą się z nadmiernym stresem, zmęczeniem i niewyspaniem, potęgować je może niewłaściwa dieta. Zamiast panikować, gdy nie wychodzi nam w łóżku, zadbajmy o właściwy odpoczynek, wspólny relaks, częstsze chwile dla siebie w miłej atmosferze.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl