Playstation w rodzinie. Co warto wiedzieć zanim kupisz - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Playstation w rodzinie. Co warto wiedzieć zanim kupisz

Planer na Dobry Rok

Playstation w rodzinie. Co warto wiedzieć zanim kupisz

Konsola Sony PlayStation

Playstation, czy tego chcemy czy nie, to marzenie wielu dzieci w wieku 6 i więcej lat. Popularna konsola doczekała się już 5 wcielenia. Co warto wiedzieć na temat tego urządzenia? Jak skonfigurować i zabezpieczyć je w taki sposób, aby nasze dziecko nie dało się całkowicie pochłonąć wirtualnej rzeczywistości?

Gdzie kupić playstation? Jakie warianty są dostępne?

Zakup konsoli to nic trudnego. Dostępna jest w większości najpopularniejszych sklepów RTV/AGD (zarówno w sieci jak i stacjonarnie). Bez problemu znajdziemy ją również na allegro, czy amazonie.
Poszczególne warianty sprzętowe różnią się zawartością (lub jej brakiem) napędu blue ray oraz zawartością kontrolerów (padów) w zestawie. Zazwyczaj jest dołączany jeden, ale można znaleźć odpowiedni pakiet z dwoma. Czasem dostępne są również zestawy zawierające grę lub słuchawki. Standardowo konsola PS5 wyposażona jest w szybki dysk twardy SSD o wielkości 1 TB.

Instalacja

Skonfigurowanie PlayStation5 nie jest zdaniem trudnym. Sprowadza się do wyświetlania poleceń wyświetlanych na ekranie. Do poprawnego działania konsoli potrzebujemy dostępu do internetu (może to być wifi lub dostęp poprzez kabel – konsola zawiera odpowiednie gniazdo). Połączenie z telewizorem odbywa się przez kabel HDMI.
Układając urządzenie na szafce telewizyjnej lub w innym miejscu weźmy pod uwagę, że bardzo łatwo się nagrzewa, dlatego musi być zapewniona choćby minimalna wentylacja. Konsola PS 5 ma możliwość ustawienia pionowego lub poziomego. W tym pierwszym przypadku liczyć się musimy z dokupieniem specjalnego stojaka.

PlayStation na telewizyjnej półce
PlayStation na telewizyjnej półce

Konfiguracja kont rodzinnych w Playstation

Playstation umożlwia konfigurowanie kont dla poszczególnych członków rodziny. Są także opcje kontroli rodzicielskiej, która pozwala nam sprawdzić w co i przez ile czasu grało nasze dziecko jeżeli robi to bez naszego bezpośredniego nadzoru.

Przeczytaj także: dziecko w wirtualnym świecie

Dostępne rodzaje kont to:
• Menedżer rodziny (najwyższe uprawnienia)
• Opiekun rodziny
• Dziecko

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj: https://www.playstation.com/pl-pl/support/account/playstation-family-account-set-up/

Zobacz także

W co grać?

Oferta gier jest bardzo szeroka i dostosowana do wielu rodzajów odbiorców. Jedną z form dostępu do gier jest wykupienie specjalnego abonamentu. To taki „netflix” z grami, który pozwala nam na pobieranie gier z internetu. Można korzystać także z tradycyjnych płyt lub kodów, które sprzedawane są w pudełkach. Z ich wykorzystaniem możemy pobrać grę z sieci.

Grać możemy w gry dostępne na tradycyjnych nośnikach lub wykupić specjalny abonament,

Jak czytać oznaczenia gier video?

Najpopularniejszym standardem oznakowania gier video jest system PEGI – Pan European Game Information – Ogólnoeuropejski System Klasyfikacji Gier. W jego ramach gry na playstation (ale także inne konsole i urządzenia elektroniczne) klasyfikowane są na dwa sposoby:
1) Pod względem dwieku (3,7,12,16,18)
2) Pod względem kontrowersyjnych aspektów gry

  • BAD LANGUAGE – obecność przekleństw.
  • DISCRIMINATION – przedstawienie dyskryminacji jakiejś grupy społecznej.
  • DRUGS – gra przedstawia zażywanie narkotyków.
  • FEAR – obecność elementów, które budzą grozę lub mogą przestraszyć.
  • GAMBLING – gra zawiera gry hazardowe lub objaśnia ich mechaniki.
  • SEX – obecne sceny kontaktów seksualnych.
  • VIOLENCE – obecna przemoc.
  • IN-GAME PURCHASES – gra zawiera możliwość zakupu dodatkowych elementów za prawdziwą gotówkę.

Materiał nie jest publikacją sponsorowaną, bazuje na własnych doświadczeniach po zakupie konsoli.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl