Nordic Walking w ciąży - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Nordic Walking w ciąży

Planer na Dobry Rok

Nordic Walking w ciąży

Nordic walking w ciąży? Czemu nie? Jeżeli Twoja ciąża przebiega prawidłowo powinnaś być aktywna. Oczywiście nie możesz uprawiać sportów ekstremalnych, jazdy konnej, czy biegów przełajowych. Możesz jednak pływać, chodzić na spacery, czy uprawiać właśnie Nordic Walking.

Czas ciąży jest wyjątkowy. Starasz się dbać o siebie i swoje nienarodzone dziecko. Stosujesz odpowiednią dietę złożoną z najwyższej jakości produktów i nie przemęczasz się. Nikt jednak nie powiedział, że jest to czas kiedy masz tylko leżeć i jeść.

Nordic walking, czyli…

Nordic Walking to prosty i ostatnio cieszący się dużym zainteresowaniem sposób na zwiększenie aktywności. Sport ten jest na tyle spokojny, że bez obaw możesz uprawiać go w czasie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. Ma on dużo zalet, nie tylko związanych z utratą zbędnych kilogramów, np. po ciąży. Dzięki regularnym treningom możesz osiągnąć wspaniałą sprawność sercowo-naczyniową, a także zredukować nadciśnienie, poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Dlaczego warto?

Dodatkowo maszerując z kijkami przebywasz na świeżym powietrzu. Możesz chodzić po lesie, górach, nad jeziorem, czy po plaży. Każde miejsce do uprawiania tego sportu będzie dobre. Twój organizm nie będzie spalać energii w zamkniętym dusznym pomieszczeniu (tak jak podczas areobiku) lecz na świeżym powietrzu, gdzie będzie mógł się dotlenić.

Przeczytaj także: Jak spędzać aktywnie czas z rodziną?

Zobacz także
kobieta w ciąży u stomatologa

Nordic walking także po ciąży

Sport ten polecam kobietom, które chcą szybko i „bezboleśnie” powrócić do formy po ciąży. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że w trakcie uprawiania Nordic Walking spalamy o 20% więcej kalorii niż przy tradycyjnym marszu, a co najważniejsze, angażujemy ponad 90% mięśni całego ciała. W trakcie marszu z kijkami uaktywniasz mięśnie górnej części tułowia, brzucha, pośladków i nóg, a dodatkowo kije zmniejszają obciążenie stawów i poprawiają bezpieczeństwo na śliskiej nawierzchni.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl