Kalosze dla dzieci - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Kalosze dla dzieci

Planer na Dobry Rok

Kalosze dla dzieci

Kalosze wydają się być niezastąpione w trakcie wiosennej pory roku, gdy pogoda za oknem często płata nam figle. Ten rodzaj obuwia idealnie sprawdzi się do biegania po kałużach, ale można je wkładać dziecku również na krótsze spacery. Dzięki kaloszom nasza pociecha będzie mogła swobodnie bawić się na świeżym powietrzu nawet w czasie wiosennych roztopów.

Odpowiednie kalosze dla Twojego malucha

Kalosze stanowią bardzo praktyczny rodzaj obuwia, który ma za zadanie ochronę dziecięcych stóp przed przemoczeniem. Skutkiem przemoczonych butów często są przemarznięte stopy, a u dzieci następstwem takiej sytuacji mogą być przeziębienia i choroby górnych dróg oddechowych. Dlatego warto zadbać o odpowiednie traktowanie stóp swojej pociechy, używając właściwie dobranych gumowców. Kalosze idealnie sprawdzą się w trakcie deszczowej pogody, ale nie tylko.

Na sklepowych półkach można znaleźć mnóstwo różnego rodzaju kaloszy dla dzieci. Właściwie dobrane obuwie powinno być przede wszystkim wygodne dla malucha – tylko wtedy zapewni komfort i będzie wspierać prawidłowy rozwój jego stóp.

Oto najbardziej popularne rodzaje kaloszy dziecięcych:

– kalosze niskie – sięgają zazwyczaj do kostki, a ich zadaniem jest ochrona przed błotem oraz deszczem,

– kalosze wysokie – mogą sięgać do kolan lub do połowy łydki – idealnie sprawdzają się w trakcie dłuższego przebywania na świeżym powietrzu,

– kalosze posiadającą regulowaną szerokość cholewki – cholewka może być wiązana na samej górze, dzięki temu można dopasować obuwie do indywidualnych potrzeb malucha,

– kalosze z ceratką u góry cholewki – posiadają u góry ortalionowy materiał, który pełni funkcję wodoszczelną.

Na rynku można znaleźć kalosze w różnych wzorach, kolorach i fasonach. Są nam one oferowane zarówno przez polskich producentów (Bartek, Demar, Lemigo), jak i zagranicznych (STUPS, Cayole, Romika).

Jak wybrać idealne kalosze dla dziecka?

Kupując gumowce dla malucha, warto wziąć pod uwagę materiał, z którego zostały one wykonane. Idealne kalosze to takie, które będą lekkie, funkcjonalne i wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa. W trosce o bezpieczeństwo dziecka, warto zainwestować w kalosze z antypoślizgową podeszwą, która będzie chronić przed poślizgnięciem się na mokrej powierzchni.

Wybierając kalosze pamiętajmy, że dziecięca stópka rośnie dość szybko. Dlatego najlepsze będą gumowce nieco dłuższe od stopy (stopa w trakcie chodzenia pracuje i wydłuża się). Licząc według numeracji, kalosze dla dziecka mogą być większe o około pół rozmiaru.

(JS)

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl