Co zrobić, gdy męczy cię własne roztrzepanie? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Co zrobić, gdy męczy cię własne roztrzepanie?

Planer na Dobry Rok

Co zrobić, gdy męczy cię własne roztrzepanie?

Nie możesz znaleźć swojego samochodu na parkingu, mimo że chciałaś koniecznie zapamiętać numer miejsca? Przed wyjściem z domu dziesięć razy sprawdzasz w torebce, czy na pewno wzięłaś ze sobą klucze do mieszkania? A w czasie zakupów zawsze zapominasz o kilku potrzebnych ci drobiazgach?

Jedno jest pewne: nie jesteś w tym osamotniona. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka zauważa u siebie rozkojarzenie i kłopoty z pamięcią, nawet jeśli nigdy dotąd nie uskarżały się na to. Może to naturalnie zaważyć na jakości życia i nieco nadwerężyć pewność siebie.

Potrzebna ci spokojna głowa

Roztrzepanie uzależnione jest nie tylko od zmian hormonalnych tego okresu, gdyż niektóre kobiety walczą z nim jeszcze przez długie lata po porodzie. Kiepskie zapamiętywanie ma miejsce raczej z tego względu, że niemowlęta i małe dzieci wymagają opieki przez okrągłą dobę: wszystko kręci się wokół dziecka, wokół przystosowania się do nowego życia z niemowlęciem pod jednym dachem, wokół nowego rytmu dobowego, nowej odpowiedzialności, nowych obowiązków, nieznanych dotąd ról… A to wpływa tak samo na duszę, jak i na ciało. Także twój umysł potrzebuje od czasu do czasu trochę wytchnienia, żeby móc się na chwilę wyłączyć i odprężyć.

Jogging mózgu

Każdego dnia w regularnych odstępach rób sobie małe przerwy na odpoczynek. Nawet pięć minut potrafi zdziałać cuda. Spróbuj w tym czasie nic nie robić, zagłębić się na chwilę w świat marzeń. Poza tym postaraj się usunąć czynniki blokujące koncentrację. Pomogą ci w tym: duża ilość świezego powietrza, spora dawka ruchu, co najmniej dwa litry płynów dziennie oraz wyważona dieta, w której znajdą się warzywa, owoce, produkty z pełnego ziarna i chude mięso. Spróbuj też stymulować swoją pamięć poprzez różnego rodzaju aktywność, jak trening pamięci, nauka języków obcych, rozwiązywanie krzyżówek, czytanie, gry planszowe i grę w karty, czy też wyjście do teatru lub do opery. To sprawi, że twoja głowa zacznie znowu pracować na wyższych obrotach.

Jogging mózgu

Zobacz także
kobieta z negatywnym wynikiem testu ciążowego kiedy zaczyna się niepłodność

Masz ochotę na jogging mózgu? To znajdź w zamieszczonej poniżej mieszance liter 20 ukrytych nazw ptaków 🙂

Kraowronamabociankaęwoskowroneldlopuytflamingcjeugołąbieafsrokaoiuyszpakędrybitwandćg ilropsikorkajghewaotyrujsępkhgęorzeipatwmys zołównctresczaplapoterhkrukldopdrozdasertszcz ygiełotabżurawgopelkormoranmoast

 

(JS)

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl