Czy nauka może być zabawą? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Czy nauka może być zabawą?

Planer na Dobry Rok

Czy nauka może być zabawą?

Rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego zbliża się nieuchronnie, a wraz z nim koniec wakacyjnej beztroski i wolności od nauki. Czy jednak szkoła i nauka zawsze muszą kojarzyć się z nieprzyjemnym obowiązkiem? Jak sprawić, by nasze dziecko odnalazło zabawę w uczeniu się? Z pomocą przychodzi platforma edukacyjna Nauka to zabawa, dzięki której tak łatwo można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Jak zachęcić skutecznie dziecko do nauki, jeśli z każdej strony otacza je mnóstwo bodźców dostarczających dużo więcej zabawy niż monotonna nauka i wielogodzinne siedzenie nad książkami? Odpowiedź na to pytanie postanowili odnaleźć twórcy projektu Nauka to zabawa, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Dla kogo Naukatozabawa.pl?

Główną intencją twórców projektu było stworzenie środowiska edukacyjnego stanowiącego pomoc dydaktyczną zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli oraz korepetytorów. Na podstawie obserwacji aktywności tych grup w serwisach społecznościowych oraz na forach internetowych dostrzeżono ogromny potencjał, jaki niesie ze sobą uruchomienie portalu wykorzystującego nowoczesne technologie w nauczaniu i jednocześnie umożliwiającego interakcje pomiędzy jego użytkownikami.

Naukatozabawa.pl to nowe możliwości

Główne funkcje platformy Naukatozabawa.pl, na które należy zwrócić uwagę, to przede wszystkim możliwość tworzenia prezentacji, kartkówek, sprawdzianów, repetytoriów, jak również różnego rodzaju gier, stanowiących doskonałe uzupełnienie zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych.

Tym, co wyróżnia projekt www.naukatozabawa.pl  spośród innych portali edukacyjnych jest jego społecznościowy charakter. Rodzice oraz nauczyciele mogą w wygodny i prosty sposób dzielić się ze sobą własnymi materiałami i tym samym korzystać z zasobów stworzonych przez innych użytkowników.

Naukatozabawa.pl z pomocą nowych technologii

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie stworzenie innowacyjnego projektu, który nie korzystałby z potencjału nowych technologii. Doskonale wiedzą o tym twórcy platformy Naukatozabawa.pl, którzy zadbali o to, by za pomocą swoich komputerów, smartfonów czy tabletów użytkownicy mogli uczestniczyć we wspólnej edukacyjnej zabawie, grupowo lub indywidualnie rozwiązywać testy czy zadania, a przy okazji rozwijać umiejętności pracy zespołowej.

Istotnym atutem interaktywnego charakteru portalu jest możliwość rywalizacji pomiędzy uczestnikami, co doskonale wpływa na ich zaangażowanie, zainteresowanie oraz kreatywność. Dzięki temu nauka przestaje być nudnym obowiązkiem i staje się inspirującą zabawą oraz ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Trudno oprzeć się wrażeniu, iż platforma Naukatozabawa.pl jest na najlepszej drodze ku zmianie współczesnego podejścia do edukacji i jednocześnie pobudzenia dzieci do kreatywnego myślenia, chęci odkrywania nieznanych dotąd zakamarków nauki, a także czerpania z tego satysfakcji i radości.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem edukacyjnym www.naukatozabawa.pl oferującym nowoczesne rozwiązania dydaktyczne dla rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

Zobacz także

 

 

 

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl