Wyjazd nad morze z dziećmi - wybór miejsca - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Wyjazd nad morze z dziećmi – wybór miejsca

Planer na Dobry Rok

Wyjazd nad morze z dziećmi – wybór miejsca

Czym kierować się przy wyborze miejsca na nasze wakacje z dziećmi nad morzem? Nie każdy wyjeżdża na wczasy zagraniczne, gdzie wypoczynek jest mniej lub bardziej zorganizowany. Gdzie są animatorzy zapewniający dobrą zabawę naszym milusińskim. Sporo osób wybiera wczasy nad naszym morzem Bałtyckim. Na co zwrócić uwagę wybierając się na taki wypoczynek.

1. Miejscowość.

Dobrze jest wybrać lokalizację nieco odległą od centrum nadmorskich miejscowości. Lepiej trzymać dzieci z dala od ruchliwych ulic.  Również musimy pamiętać o tym, że dzieci ciężko upilnować w tłumie. Nowe otoczenie, duża ilość sklepów, straganów z pamiątkami, punktów gastronomicznych rozprasza nie tylko dzieci ale i dorosłych.

2. Obiekt.

Należy sprawdzić obiekt, który wybieramy na letni wypoczynek. Czy jest ogrodzony. Tak aby nasze dzieci nie mogły z niego wyjść i zgubić się przypadkowo. Czy znajduje się na nim plac zabaw. W przypadku dzieci to dość istotne.

3. Wyposażenie.

Ważnym elementem jest wyposażenie w pensjonacie, domkach, czy nawet na polu namiotowym. Koniecznym elementem jest: prysznic, wc. Nie bez znaczenia dla niektórych jest możliwość oglądania TV, czy korzystania z Wi-fi. Wybierając obiekt warto wcześniej przedzwonić i upewnić się co jest na wyposażeniu pokoi, domków, czy jest możliwość gotowania.  Czy znajdziemy tam np garnki, talerze, leżaki, parawany, kuchenkę mikrofalową, żelazko, czajnik bezprzewodowy… Czy dany obiekt dysponuje przewijakiem, bądź łóżeczkiem dla dziecka.

4. Plaża.

Warto wcześniej dowiedzieć, czy plaża jest szeroka i piaszczysta. Zdecydowanie dla naszych pociech będzie to wariant lepszy od plaży wąskiej i kamienistej a i takie się zdarzają nad naszym Bałtykiem.

5. Droga na plażę.

Odległość od obiektu na plażę, zdecydowanie najkrótsza jest najlepsza. Musimy wziąć po uwagę, że mając dzieci przybywa nam bagaży. Nie wystarczy koc i parawan. Bardzo często dodatkowo zabieramy na plażę  wózek, namiot przeciwsłoneczny, koce, jedzenie i oczywiście zabawki do piasku.

6. Rezerwacja.

Wyjeżdżając z dziećmi na wakacje, musimy pomyśleć o tym wcześniej. Przysłowiowy „wyjazd w ciemno”, może okazać się porażką. O ile dorosły może przespać się w samochodzie, jeśli nie znajdzie noclegu o tyle dzieciom zwłaszcza małym może być niewygodnie. Weźmy pod uwagę również fakt, że jeśli rezerwujemy miejsce wcześniej, możemy liczyć na różne zniżki.

Zobacz także

Udanych i słonecznych wakacji!

IM

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl