Nie daj się bólowi! Jak pokonać comiesięczne kobiece dolegliwości? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Nie daj się bólowi! Jak pokonać comiesięczne kobiece dolegliwości?

Planer na Dobry Rok

Nie daj się bólowi! Jak pokonać comiesięczne kobiece dolegliwości?

Młoda mama nie może sobie pozwolić na gorsze dni. Dziecko wymaga od niej aktywności nawet w chwili, gdy dokuczają jej silne bóle menstruacyjne. Można wprawdzie sięgać po środki przeciwbólowe, jednak młode mamy muszą i w tym zakresie zachować dużą ostrożność. Z jakich rozwiązań mogą one skorzystać?

Bolesne miesiączki, niestety, nie ograniczają się tylko do bólu brzucha. To on jako pierwszy zaczyna dokuczać, jednak kurczące się mięśnie miednicy sprawiają, że bolesne skurcze mają znacznie większy zasięg. Ból pachwin, ud oraz krzyża to kolejne dolegliwości, z powodu których tak wiele kobiet musi rezygnować z normalnej aktywności podczas „tych dni”. A przecież są i takie sytuacje, w których problemy stają się jeszcze poważniejsze. Bóle głowy, wymioty oraz szereg innych dolegliwości sprawiają, że normalne funkcjonowanie w okresie miesiączki często staje się niemożliwe. U wielu kobiet te przykre dolegliwości ustępują po pierwszym dniu, są jednak i takie sytuacje, kiedy dolegliwości utrzymują się przez 2-3 dni. Jak poradzić sobie z atakami bólu, który swym zasięgiem znacznie wykracza poza obszar brzucha?

 

Po jakie środki można sięgnąć?

Antykoncepcja hormonalna, tak często stosowana przez młode kobiety, dla świeżo upieczonych mam oraz dla kobiet planujących powiększanie rodziny nie jest najlepszym rozwiązaniem. Pozostaje im zatem korzystanie z leków przeciwbólowych, jednak i tu nie każde rozwiązanie może przynieść pozytywne rezultaty. Zbyt silne środki przeciwbólowe mogą negatywnie wpłynąć na stan zdrowia, podobnie dzieje się też wtedy, gdy po takie środki sięga się zbyt często. Trzeba zatem wybrać środek bezpieczny i łagodny, który nie tyle „znieczuli” nas na ból, ale i usunie jego przyczynę. Jaki środek może nam pomóc w walce z bólem bez wpędzania nas w stan lekkiego otumanienia i senności? Bóle menstruacyjne mogą pokonać leki, które działają nie tyle przeciwbólowo, co rozkurczająco (m.in. NO-SPA), w tym przypadku likwidują zbyt mocne napięcie mięśni miednicy. Takie rozwiązanie jest nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne, zatem popularność środków rozkurczowych wśród młodych mam nie powinna dziwić.

 

Naturalne metody na walkę z bólami menstruacyjnymi

Zobacz także

Kobiety, które źle znoszą menstruacje oraz kiepsko radzą sobie z tzw. napięciem przedmiesiączkowym, korzystać mogą też z wielu sprawdzonych metod naturalnego rozwiązywania takich problemów. Pomaga m.in. systematyczna aktywność fizyczna, a przede wszystkim odpowiednia gimnastyka. Wykonywanie ćwiczeń opracowanych z myślą o kobietach źle znoszących miesiączki to podstawa. W ich przypadku głównym celem jest wzmocnienie mięśni dna miednicy, co znacznie pomaga w okresie poprzedzającym miesiączkę oraz łagodzi dolegliwości związane z samą menstruacją. Pomocne będą też zioła, np. herbatki z rumianku lub rozmarynu.

 

Bolesnym miesiączkom można wypowiedzieć wojnę, która – dzięki zastosowaniu się do kilku prostych porad – może zakończyć się wielkim sukcesem. W walce z bólem nie trzeba używać przecież silnych leków. Wystarczą rozkurczowe środki, ziołowe mieszanki rozluźniające nasze mięśnie oraz proste ćwiczenia, które pomogą nam przygotować nasz organizm na te trudne dni.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl