Mamo daj sobie spokój! - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Mamo daj sobie spokój!

Planer na Dobry Rok

Mamo daj sobie spokój!

Od roli matki do kobiety – poczuj to znowu

Wyczaruj sobie trochę wolnego czasu : dzięki pewnej magicznej formule stanie się to możliwe. Gdy będziesz więcej niż "tylko" mamą podniesie się Twoja samoocena i odżyje znowu poczucie, że robisz coś dla siebie i swojego ciała. Kobieta, która przez cały czas odgrywa rolę matki i wyrozumiałej partnerki, zajmuje się organizacją życia rodzinnego i dba o dom, często zapomina o sobie samej.

A to prędzej czy później odbije się na jej zdrowiu- fizycznym i psychicznym. Spróbuj uciec od tej szarzyzny dnia codziennego i wygospodaruj trochę czasu dla siebie : codziennie jedną godzinę, jeden wieczór w tygodniu, jeden weekend w miesiącu – tak często, jak jest Ci to potrzebne i ile uda Ci się wynegocjować z tatą dziecka, babcią czy opiekunką.

Wolna godzina … tak niewiele a jednak

Z pewnością warto te godzinę spędzić poza swoimi czterema ścianami. Ubierz się tak, abyś się sobie podobała, (nie zapomnij podmalować oko). Będziesz zaskoczona, ile można przeżyć w ciągu 60 minut – wypij w spokoju filiżankę kawy w bistro zaraz za rogiem, przejdź się na spacer lub wybierz na przejażdżkę tramwajem, podczas której możesz patrzeć przez okno, marzyć i obserwować innych pasażerów lub też po prostu raz nic nie robić – pozwolić się wieźć przez okolicę. Spójrz innymi oczami na świat i poczuj na sobie spojrzenia – to zrobi Ci naprawdę dobrze. Możesz też pojechać na te kawę samochodem jeśli jazda nim Cię odpręża, albo po prostu pójść na spacer do parku i na ławce poczytać o czymś co lubisz.

Wolny wieczór

Spotkaj się z przyjaciółmi lub ze znajomymi, z którymi będziesz mogła porozmawiać nie tylko o radości płynącej z posiadania dziecka i bycia matką. Być może znajdą się pośród nich także koleżanki z pracy i przy okazji opowiedzą o tym co dzieje się w firmie (jeśli przebywasz aktualnie na wychowawczym), albo koleżanki, które nie mają jeszcze stałych partnerów, więc będą snuć entuzjastyczne opowieści o swojej nowej miłościi przekażą Ci przy okazji aktualne plotki. Zanurz się w tym starym, nowym świecie.

Wolny weekend

To faktycznie może być trudne, ale nie awykonalne.

Zobacz także

Przez te dwa dni postaw na siebie i swoje ciało w centrum zainteresowania. Co powiesz na jakiś weekendowy kurs? Może to być taniec brzucha, joga, body styling itp. Również weekend spędzony w Spa lub hotelu wellness może zdziałać cuda, gdy chodzi o to by poczuć swoje ciało i poczuć się kobietą.

Jeśli wyjazd z noclegiem to propozycja nie dla Ciebie to może w miejscu zamieszkania skorzystaj z basenu, sauny, jakuzzi lub aromaterapii:)

Na naszym portalu znajdziesz zawsze aktualne propozycje spędzania wolnego czasu zaglądaj do nas! 😉

JS

A Ty jak spędzasz czas bez dziecka?

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl