Jaka gra planszowa dla 10-latka? [Przegląd] - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Jaka gra planszowa dla 10-latka? [Przegląd]

Planer na Dobry Rok

Jaka gra planszowa dla 10-latka? [Przegląd]

Gry planszowe to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Nie tylko mogą korzystnie wpływać na rozwój maluchów, ale także skutecznie odciągną je od wszechobecnych ekranów. Poznajcie nasze propozycje.


Dlaczego warto spróbować grać z dzieckiem w gry planszowe? Takie rozgrywki pozwalają maluchom (ale też starszym dzieciom) oswoić się z rywalizacją, poznać smak zwycięstwa, porażki oraz emocji, które wiążą się z dążeniem do celu. Planszówki i karcianki to doskonała alternatywa dla spędzania czasu przed ekranem (nawet wspólnego) – zdecydowanie lepiej zacieśniają rodzinne więzi. Gry planszowe wspierają wreszcie rozwój zdolności komunikacyjnych.

Ekosystem 1 i 2

Bardzo popularna gra karciana, która doczekała się już dwóch edycji. Ich mechanika i zasady są bardzo podobne. Inna jest natomiast sceneria, w której się poruszamy. Pierwsza część Ekosystemu „rozgrywa się” w lesie, druga głęboko pod wodą.

Gra planszowa Ekosystem zc.1
Gra planszowa Ekosystem zc.1

W każdej z gier wykorzystujemy zależności pomiędzy poszczególnymi zwierzętami i roślinami po to, aby stworzyć najbardziej różnorodny ekosystem – łańcuch pokarmowy. W podliczeniu punktów (co z początku nie jest takie proste) pomoże nam bardzo sprawnie opracowana aplikacja.

Ekosystem cz2. rafa koralowa
ekosystem-cz-2-rafa-koralowa

Gra wydana została przez Naszą Księgarnię.
Wiek graczy: od 8 do 18 lat.

Ekosystem cz.1 – Gra do kupienia w księgarni Tania Książka

Ekosystem cz. 2 Rafa koralowa – Gra do kupienia w księgarni: Tania Książka

Wirus

Wirus to bardzo szybka gra karciana, w którą zagrać mogą minimum 2 osoby (maximum: 6). Nasze zadanie to takie skonstruowanie ludzkiego ciała, aby mogło ono chronić się przed infekcjami i zagrożeniami. Rozgrywka trwa około 20 minut.
Gra wydana została przez Wydawnictwo Muduko.
Wiek graczy: od 8 lat.

Podwodni Łowcy – gra karciana

Podwodni Łowcy

Tutaj jesteśmy nieobiektywni, bo to gra wydana przez naszego wydawcę: Wydawnictwo Gaj. Bardzo ją Wam polecamy. Jest to karcianka, w którą z powodzeniem zagrają dzieci od 8 lat. Grupa nurków umawia się na turniej i urządza podwodne łowy. Podczas rozgrywki możemy zanurzać się coraz głębiej i głębie, po to aby zebrać możliwie dużo kolekcji rybek. Nurkowanie to jednak wiąże się z ryzykiem, bo możemy też wyłonić się na powierzchnię z…niczym. Grę urozmaicają karty specjalne: sieć, harpun, fala i krewetka, która zachowuje się jak joker. Rozgrywka jest stosunkowo krótka, ale w razie potrzeby można ją przedłużać.
Gra wydana została przez Wydawnictwo Gaj
Wiek graczy: od 8 lat

Gra do kupienia w sklepie Wydawnictwa Gaj: Podwodni Łowcy – gra

Obejrzyj instrukcję do gry

Nimalia

Nimalia to już nieco bardziej rozbudowana gra. Tematyka znów przyrodnicza. Tym razem budujemy różnorodne rezerwaty przyrody, które pozwolą żyć w harmonii zwierzętom. W każdej rozgrywce możemy trafić na zupełnie różne scenariusze. Jest nad czym główkować i nie grozi nam to, że popadniemy w schematy.


Gra wydana prze Lucky Duck Games
Wiek graczy: do 10 lat

Gra do kupienia w księgarni: Tania Książka

Zobacz także
Rodzina gra z dziećmi w grę na spostrzegawczość

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza

Tym razem czeka nas mniej główkowania a więcej śmiechu i gry na refleks. To bardzo szalona gra, w której musimy uważać na to jaką kartę wykładamy i…co mówimy lub pokazujemy. Gra banalnie prosta, szybka, łatwa do zabrania w podróż. Dużo śmiechu gwarantowane.
Gra wydana przez: Rebel
Wiek graczy: od 8 lat

Gra splendor

Splendor

Kultowa gra, w której wcielamy się w rolę handlarzy diamentami. W tej grze znajdziemy elementy strategii oraz ekonomii. Cierpliwość i dobrze dobrana strategia doprowadzi nas do sukcesu. Zasady są stosunkowo proste, ale kombinacji i wariantów rozgrywki mnóstwo.
Gra wydana przez: Rebel
Wiek graczy: od 10 lat

Gra do kupienia w księgarni: Tania Książka

A jakie są Wasze ulubione gry planszowe? Bardzo chętnie będziemy uzupełniać tę listę.

Przeczytajcie także: Gry i zabawy z dawnych lat 

artykuł zawiera linki partnerskie, które pozwalają nam funkcjonować i publikować. 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
2
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl