Dzień z Dzieckiem w Pracy - czyli co robi tata na etacie? konkurs dla pracodawców - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Dzień z Dzieckiem w Pracy – czyli co robi tata na etacie? konkurs dla pracodawców

Planer na Dobry Rok

Dzień z Dzieckiem w Pracy – czyli co robi tata na etacie? konkurs dla pracodawców

Dziecko w pracy? Czy to możliwe? Organizatorzy kampanii informacyjnej „Etat Tata. Lubię to!” przekonują, że to może się zdarzyć i zachęcają pracodawców i pracowników do udziału w konkursie „Dzień z Dzieckiem w Pracy”. Konkurs polega na wybraniu jednej z trzech dat obchodów dnia, którego zadaniem będzie budowanie przychylności dla obecności dziecka w pracy w nagłej, awaryjnej sytuacji .

Jesteś pracownikiem i masz dziecko w wieku 0-7 lat? Przekonaj swojego pracodawcę, żeby wziął udział w konkursie Dzień z Dzieckiem w Pracy.

25 listopada swoje święto ma Pluszowy Miś, a 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa, co nie oznacza wcale, że tego dnia ruszamy do pracy z misiem pod pachą, a wszystkich uzależnionych od nikotyny ta data powstrzymuje przed paleniem.. Chodzi o uświadomienie problemu, próbę przeanalizowania za i przeciw, interesującą dyskusję społeczną.

– Nie chodzi oczywiście o obecność wszystkich dzieci w pracy tego dnia – przekonuje Dorota Sarlej – podjęliśmy jedynie temat obecności dziecka w miejscu pracy rodzica w nagłej sytuacji, która czasem może się zdarzyć. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszędzie są takie możliwości, np. w zakładzie produkcyjnym, ale chcemy sprowokować otwartość pozostałych Pracodawców na sytuacje awaryjne poprzez zapewnienie mobilnego kącika dla dziecka w pracy.

Poza wyborem daty Organizatorzy proponują zabawę z wyborem scenariusza Dnia z Dzieckiem w Pracy. Mile widziane są także indywidualne pomysły na zorganizowanie takiego dnia. Mobilne kąciki dla dziecka w pracy przekażemy 100 pierwszym firmom, które włączą się do tego konkursu. Funkcjonalny, łatwy do przechowywania i szybkiego rozstawienia kącik składa się ze stolika, krzesełka, mini namiotu, kredek i kolorowanek.

Każdy ze 100 nagrodzonych pracodawców otrzyma dodatkowo prezent dla swoich pracowników/rodziców dzieci w wieku 0-7 lat – bezpłatne karty rabatowe "Mozaika Rodzinna", uprawniające do zniżek na różne produkty i usługi atrakcyjne dla rodziców małych dzieci.

Zobacz także

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeń na stronie www.etattata.pl.

Na zgłoszenia konkursowe Organizatorzy czekają do 15 kwietnia br. Po 25 kwietnia zostaną ogłoszone wyniki.

Konkurs „Dzień z Dzieckiem w Pracy” jest częścią projektu „Tata jak Mama – ogólnopolska kampania informacyjna na rzecz godzenia życia zawodowego i rodzinnego” , współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl