Zjeżdżalnia w ogrodzie – jak samemu zbudować bezpieczną konstrukcję dla dzieci? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Zjeżdżalnia w ogrodzie – jak samemu zbudować bezpieczną konstrukcję dla dzieci?

Planer na Dobry Rok

Zjeżdżalnia w ogrodzie – jak samemu zbudować bezpieczną konstrukcję dla dzieci?

plac zabaw w ogrodzie w domu drewniana konstrukcja zjeżdżalnia

Każdy rodzic staje przed zadaniem zapewnienia dzieciom odpowiedniej rozrywki i odpowiedniego poziomu zabawy. Niejednokrotnie okazuje się to nie lada wyzwaniem. Mając dostęp do skrawka ogrodu, sprawa wydaje się nieco łatwiejsza, ponieważ można zdecydować się np. na dobrze wszystkim znaną zjeżdżalnię dla dzieci. Jak samemu zbudować tego rodzaju konstrukcję? Sprawdźmy to!

Zjeżdżalnia w ogrodzie – świetny sposób na zabawę dla najmłodszych

Postawienie zjeżdżalni w ogrodzie to fantastyczny sposób na zapewnienie dzieciom aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Jest to tym bardziej istotne w czasach gdy najmłodsi wolą spędzać czas w internecie korzystając z urządzeń elektronicznych.

Aby samodzielnie zbudować konstrukcję zjeżdżalni, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Obejmują one takie aspekty jak przemyślane planowanie, wykorzystanie odpowiednich materiałów, prawidłowy montaż oraz zachowanie wszystkich zapisów bezpieczeństwa, jakim musi charakteryzować się każda zjeżdżalnia dla dzieci – Tribecco to firma, która to wszystko gwarantuje!

Jak samemu zbudować zjeżdżalnie w ogrodzie?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model zjeżdżalni na początek, należy zastanowić się, jak duża ona może być i gdzie najlepiej ją umieścić w ogrodzie. Wybór odpowiednio dobranego modelu pozwoli uniknąć zagracenia naszej przestrzeni, o ile jest ona ograniczona.

Idealne miejsce do wybudowania zjeżdżalni powinno być dobrze widoczne np. z okien domu. Ponadto teren, na którym planujemy ją umieścić, musi być równy, a sama konstrukcja oddalona od różnorakich przeszkód, takich jak drzewa czy leżące kamienie.

zjeżdżalnia drewno
green children’s skated made of natural wood

 

Warto także rozważyć, czy zjeżdżalnia będzie jedynym elementem wyposażenia ogrodu, czy też częścią większego kompleksu dla dzieci. Wyposażenie placów zabaw na Tribecco.pl pozwoli stworzyć świetną przestrzeń do wszelkiego rodzaju aktywności.

Dzięki temu nasze pociechy będą mogły w odpowiedni sposób wykorzystać posiadaną energię, nie marnując jej na bezczynnym serfowaniu w internecie.

Potrzebne materiały i budowa zjeżdżalni ogrodowej

Chcąc wybudować zjeżdżalnię w ogrodzie, musimy stworzyć solidną konstrukcję nośną, na której ją umieścimy. Do tego zadania będą potrzebne odpowiednie materiały, odporne na obciążenia i warunki zewnętrzne. Impregnowane drewno, elementy metalowe lub wysokiej jakości tworzywa sztuczne to produkty, które cieszą się dużą popularnością, jeśli chodzi o konstrukcję zjeżdżalni.

Zobacz także
babciowe mama z dzieckiem i babcią

Do budowy potrzebne będą również śruby, nakrętki oraz wkręty.

tata z córką składają plac zabaw w ogrodzie

Ramę należy zbudować, dbając o to, aby wszystkie jej elementy były dobrze dopasowane, zespolone i stabilne. Należy w pełni zadbać o bezpieczeństwo np. poprzez montaż poręczy oraz upewniając się, że wszystkie krawędzie są gładkie i pozbawione ostrych elementów. Ostatnią czynnością jest montaż samej zjeżdżalni.

Podczas prac związanych z budową np. placu zabaw dla dzieci, należy korzystać jedynie ze sprawdzonych i renomowanych firm, które oferują bezpieczne i w pełni przetestowane produkty oraz materiały.

Przedsiębiorstwem wartym uwagi jest np. Tribecco, które dostarcza zarówno zjeżdżalnie, huśtawki, jak i różnorodne elementy konstrukcyjne, a także inne wyposażenie do ogrodu oraz innych.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
1
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl