Wyjątkowe zestawy klocków dla fanów Batmana - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Wyjątkowe zestawy klocków dla fanów Batmana

Planer na Dobry Rok

Wyjątkowe zestawy klocków dla fanów Batmana

batman lego

Wyjątkowy klimat Gotham City, starcia Batmana z Jokerem i innymi złoczyńcami, różne wersje Batmobili i inne zabawki rodem ze świata Batmana – to wszystko pozwolą Ci odkryć klocki LEGO. Poznaj różnorodne zestawy LEGO Batman, które przeniosą Cię w niesamowitą atmosferę świata człowieka-nietoperza.

Krótka historia Batmana

Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, że postać Batmana ma już ponad 80 lat. Jeszcze w pierwszej połowie XX w. pojawiły się pierwsze filmy z człowiekiem-nietoperzem. Superbohater szybko zyskiwał sławę na całym świecie i dzisiaj jest jedną z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych postaci komiksowych. Stało się to m.in. dzięki rozpowszechnieniu komiksów, ale również popularnym produkcjom filmowym poświęconym Batmanowi.

Walczący ze złem próbującym zapanować nad jego rodzinnym miastem Gotham City, na tle innych superbohaterów wyróżnia się tym, że nie posiada mocy nadprzyrodzonych. Jego główny oręż to inteligencja, zaawansowana technika, wynalazki i wyrafinowane gadżety oraz doskonała kondycja fizyczna.

Świat superbohatera w Twoim domu

Batman to postać, która ma fanów na całym świecie. Jak się okazuje, można zanurzyć się w jego wyjątkowy świat nie tylko poprzez filmy i komiksy, ale także różnego rodzaju zabawki. Szczególną serię stanowią pod tym względem klocki LEGO. Każdy fan Batmana czy charakterystycznego klimatu Gotham City może poczuć jego namiastkę we własnym domu.

Specjalne zestawy LEGO Batman to świetny sposób na zabawę zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników przygód Merocznego Rycerza. Doskonale rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, a także pozwalają poznać zarówno postaci, jak i wynalazki rodem z Gotham City. Co więcej, zestawy LEGO Batman stanowią również prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, którzy zbierają unikalne zestawy i klocki LEGO.

Wybrane zestawy LEGO Batman

Wśród dostępnych zestawów LEGO Batman znajdziemy propozycje zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów klocków. Dla przykładu zestaw Batman kontra Joker: pościg Batmobilem skierowany jest już nawet dla 4-latków. W jego skład wchodzą m.in. postaci Batmana i Jokera, ale także Batgirl. Znajdziemy tam również 2 pojazdy: hot rod Jokera oraz Batmobil.

Całość pozwala stworzyć historię, w której Batman powstrzymuje Jokera przed kradzieżą drogocennego sejfu. Składanie poszczególnych elementów zestawu, w którego skład wchodzi łącznie 136 elementów, świetnie rozwija zdolności manualne dzieci i już samo w sobie jest przednią zabawą. Zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia ze swoim ulubionym bohaterem.

Osoby, które są miłośnikami człowieka-nietoperza i chcą podkreślać to przy różnych okazjach, mogą zainteresować się ciekawym gadżetem, czyli breloczkiem Batman. To figurka LEGO Batman, którą przy pomocy specjalnego łańcuszka możemy przypiąć np. do kluczy czy plecaka. Klocki LEGO mogą również pomóc nam wystroić np. mieszkanie czy pokój miłośnika Batmana.

Z pomocą przychodzą zestawy LEGO takie, jak np. obrazek Batmana czy Jokera z serii LEGO Brick Sketches. Fantastyczną i oryginalną instalację stanowi również maska Batmana z klasycznego serialu telewizyjnego na specjalnej podstawce. Natomiast chyba najbardziej zaawansowanym gadżetem rodem ze świata Batmana, który nie tylko imponująco wygląda, ale także potrafi dostarczyć zabawy na długie godziny jest Batwing z filmu “Batman” z 1989 r. To wierna replika samolotu i zestaw LEGO stworzony z myślą o dorosłych. Aż 2363 elementy do złożenia pozwolą na dłuższy czas przenieść się myślami do świata Mrocznego Rycerza.

Zobacz także
plecak i piórnik Marvel

Różne wersje LEGO Batmobil

Ze względu na dużą różnorodność i bogactwo serii filmów i komiksów o Batmanie, na przestrzeni lat mieliśmy do czynienia z różnymi wersjami kultowego pojazdu człowieka-nietoperza, czyli Batmobilu. Zestawy LEGO Batmobil, w których pojazd ten jest kluczowym punktem, to m.in.:

  • LEGO DC Batman Batmobil Tumbler;
  • Batman Batmobil;
  • Batmobil: pościg za Pingwinem;
  • Klasyczny serial telewizyjny Batman — Batmobil;
  • LEGO DC Batman Tumbler: starcie ze Strachem na Wróble.

Spośród wymienionych zestawów najmniejszy pod względem liczby elementów (345), stanowi Klasyczny serial telewizyjny Batman — Batmobil, w którym odwzorowano auto z 1966 r. Jest to propozycja dla młodych pasjonatów klocków LEGO w wieku od 7 lat. Zaledwie rok starsze dzieci mogą już składać i bawić się zestawami LEGO Batmobil pościg za Pingwinem oraz LEGO DC Batman Tumbler: starcie ze Strachem na Wróble.

Nieco starsi fani wynalazków ze świata Batmana, w wieku 10 i więcej lat, powinni zainteresować się Batmobilem z serii LEGO Technic. To najnowsza propozycja wśród pojazdów używanych przez Mrocznego Rycerza, gdyż odwzorowuje samochód z filmu z 2022 r.

Na ten zestaw składa się 1360 elementów, a w złożonym modelu znajdziemy m.in. świecące klocki czy poruszające się elementy, w tym np. ruchome tłoki. Natomiast największym i najbardziej zaawansowanym zestawem LEGO Batmobil jest LEGO DC Batman Batmobil Tumbler dla dorosłych fanów człowieka-nietoperza. Aż 2049 elementów i kreatywna konstrukcja to iście kolekcjonerski model. Złożony pojazd ma imponujące rozmiary – ok. 16 cm wysokości, ok. 45 cm długości i 25 cm szerokości.

Dla każdego coś Batmanowego!

Jak widać zestawy LEGO Batman to doskonały pomysł np. na prezent dla fanów Mrocznego Rycerza w różnym wieku. Pozwalają dostarczyć wiele radości zarówno z zabawy, jak i samego składania. Stanowią świetny sposób na to, by przy pomocy klocków poczuć wyjątkowy klimat Gotham City oraz przeżywać przygody ze swoim ulubionym superbohaterem w roli głównej.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl