Woreczki foliowe LDPE. Zobacz, czy warto z nich korzystać - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Woreczki foliowe LDPE. Zobacz, czy warto z nich korzystać

Planer na Dobry Rok

Woreczki foliowe LDPE. Zobacz, czy warto z nich korzystać

woreczki foliowe LDPE

Odporne na rozerwanie i uszkodzenia mechaniczne, bezwonne i szczelne. Woreczki z folii LDPE za sprawą m.in. tych cech charakteryzują się wysoką funkcjonalnością: mogą być wykorzystywane w handlu, produkcji i logistyce. Dopuszcza się także stosowanie ich w przemyśle spożywczym – woreczki foliowe LDPE posiadają atest PZH i są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Czy warto z nich korzystać? Zobacz, kiedy mogą się przydać i sprawdź, jaki mają wpływ na środowisko naturalne.

Czym są woreczki foliowe LDPE? Jakie mają zalety?

Woreczki LDPE to woreczki wyprodukowane z folii polietylenowej o niskiej gęstości i stosunkowo dużej wytrzymałości. Dostępne m.in. w ofercie sklepu internetowego https://workowo.pl/, są przeznaczone głównie do użytku przemysłowego. Dobrze sprawdzają się do pakowania przedmiotów o różnych kształtach i fakturach i mogą być wykorzystywane do przechowywania żywności.

Woreczki foliowe LDPE łatwo rozpoznać: są gładkie, elastyczne i nie szeleszczą. Jeśli nie zostaną zadrukowane, charakteryzują się bardzo wysoką przezroczystością. Wykazują także szereg zalet, m.in. wykazują odporność na przenikanie wilgoci i pary wodnej, działanie kwasów, zasad i soli oraz obojętność chemiczną. Dodatkowo są miękkie, termokurczliwe i dość rozciągliwe.

Woreczki foliowe LDPE a środowisko – czy są bezpieczne?

Wiele osób ma obawy, czy korzystanie z woreczków foliowych LDPE jest odpowiedzialne. Kontrowersje budzi przede wszystkim surowiec, z jakiego zostały one wyprodukowane. Jako przedsiębiorca zastanawiasz się, czy gładkie przezroczyste foliówki są zgodne z ideą Twojej działalności? Zobacz, jaki mają wpływ na środowisko: sprawdź czy są biodegradowalne lub czy nadają się do recyklingu.

Czy woreczki foliowe LDPE są biodegradowalne? Czy nadają się do recyklingu?

Woreczki foliowe LDPE nie należą do grupy folii biodegradowalnych. Nie oznacza to jednak, że korzystanie z nich jest niewłaściwe. Folia LDPE wciąż ma wielokrotnie mniejszy ślad węglowy, niż papier. Jednocześnie jest zdecydowanie mniej wymagająca w recyklingu.

Zobacz także
toppery na tort

Dzieje się tak głównie dlatego, że polietylen należy obecnie do najlżejszych i najłatwiejszych do ponownego przetworzenia tworzyw, wykorzystywanych w produkcji opakowań foliowych. To sprawia, że woreczki foliowe LDPE mogą być uznane za możliwie najbardziej ekologiczne rozwiązanie spośród obecnie dostępnych.

Jest jednak jeden warunek: opakowania LDPE, bez względu na to, jak są wykorzystywane, muszą być składowane w odpowiednich pojemnikach.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
1
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl