Sposoby na odparzenia skóry u niemowlaka - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Sposoby na odparzenia skóry u niemowlaka

Planer na Dobry Rok

Sposoby na odparzenia skóry u niemowlaka

odparzeni pieluszkowe

Odparzenia u niemowląt to dość powszechny problem. Objawiają się bolesnym zaczerwieniem w miejscach intymnych, które powoduje znaczny dyskomfort u dziecka. Tego rodzaju zmian skórnych nie należy lekceważyć. Nie leczone mogą bowiem doprowadzić do poważnych infekcji grzybiczych, a nawet bakteryjnych. Na szczęście rzadko się to zdarza. Zatem czym są odparzenia u niemowlaka i jak skutecznie sobie z nimi radzić?

Co to są odparzenia pieluszkowe?

Skóra małego dziecka jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Płaszcz hydrolipidowy, który ją pokrywa, nie został bowiem jeszcze w pełni wykształcony. To powoduje, że nie jest ona odpowiednio chroniona przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych i łatwo ulega podrażnieniom. Skóra pod pieluszką narażona na działanie czynników drażniących w postaci mokrej pieluszki staje się zaczerwieniona i bolesna.

Na szczęście odparzenie u niemowlaka można błyskawicznie złagodzić. Sudocrem to wyrób medyczny, który świetnie leczy stan zapalny skóry. To najskuteczniejszy na rynku krem na odparzenia dla dzieci.

Najczęstsze przyczyny odparzeń u niemowląt

Odparzenie u niemowlaka może się zdarzyć nawet przy najbardziej troskliwej opiece nad maluszkiem. Najczęściej tego rodzaju problemy skórne pojawiają się na skutek błędów podczas pielęgnacji dziecka. Nowoczesne pieluszki błyskawicznie odprowadzają wilgoć i tym samym zapewniają niemowlęciu optymalny komfort. Niestety mają jednak ograniczoną pojemność. Jeśli nie będą wymienione na czas, wilgotne środowisko i drażniące składniki moczu błyskawicznie doprowadzą do bolesnych zmian skórnych na pupie dziecka.

Odparzenie u niemowlaka może się również pojawić w wyniku stosowania tradycyjnych, tetrowych pieluch. Zwłaszcza jeśli są dodatkowo zabezpieczone przed przeciekaniem ceratowymi majteczkami. Taki mokry kompres noszony na pupie sprzyja namnażaniu bakterii, a to prosta droga do powstania odparzeń.

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania odparzeniom u dziecka jest prawidłowa pielęgnacja skóry pod pieluszką. Regularna wymiana pieluchy, nawet kiedy wydaje się jeszcze sucha, to zatem podstawa. Przewijanie maluszka to jednak nie tylko zmiana zużytej pieluszki. Podczas tego zabiegu należy bowiem przemyć skórę dziecka wodą z delikatnym detergentem lub przetrzeć specjalnymi chusteczkami nasączonymi środkami pielęgnacyjnymi.

Na umytą i dokładnie osuszoną pupę warto też nałożyć krem na odparzenia dla niemowląt lub inny, skuteczny w działaniu preparat ochronny. Doskonale do tego celu nadaje się Sudocrem. Dopiero tak zabezpieczoną skórę można ponownie przykryć pieluszką.

Sudocrem – sprawdzony preparat na odparzenia

Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów, które z powodzeniem można zastosować na odparzenie u niemowlaka. Warto jednak wybierać te, które zawierają w swoim składzie lanolinę i cynk. Te dwa składniki nie tylko skutecznie chronią i zabezpieczają skórę dziecka przed podrażnieniami, ale też mają działanie lecznicze.

Zobacz także
dziecięce wózki 3 w 1

Sudocrem zawiera te dwa, niezwykle ważne komponenty, dlatego doskonale sprawdza się jako krem na odparzenia dla dzieciBłyskawicznie koi skórę, łagodzi podrażnienia i wspomaga procesy regeneracyjne. To jeden z najskuteczniejszych na rynku preparatów przeznaczony do leczenia pieluszkowego zapalenia skóry.

Skuteczny krem na odparzenia dla dzieci

Aby efektywnie wyleczyć odparzenie u niemowlaka, potrzebny jest środek o wysokiej skuteczności działania. Sudocrem idealnie sprawdza się do tego celu. Błyskawicznie przynosi ulgę i usuwa nieprzyjemne dla dziecka dolegliwości. Ten niezastąpiony krem na odparzenia dla dzieci nie tylko leczy, ale także zapobiega powstawaniu tych niezwykle bolesnych na maluszka problemów skórnych. Zawarta w nim lanolina pozostawia na powierzchni skóry warstwę ochronną, która utrzymuje odpowiedni poziom jej nawilżenia. Tlenek cynku działa przeciwzapalne. Znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się odparzeń pieluszkowych u dziecka. Sudocrem na odparzenia sprawdza się rewelacyjnie.

Jak stosować Sudocrem?

Sudocrem to wyjątkowo skuteczny w działaniu krem na odparzenia dla niemowląt. Aby jego efekty były jak najlepsze, należy go prawidłowo stosować. Przed jego użyciem należy dokładnie umyć ręce. Niewielką ilość preparatu nakłada się na skórę i delikatnie wmasowuje do momentu całkowitego jego wchłonięcia.

Trzeba pamiętać, że zbyt gruba warstwa nie zwiększy jego efektywności. Zawsze należy więc aplikować na skórę taką ilość kremu, która z łatwością się w nią wchłonie. Krem na odparzenia dla niemowląt stosuje się wedle potrzeby, najlepiej przy każdej zmianie pieluszki.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl