Porady dotyczące higieny jamy ustnej dla dzieci. Dlaczego szczoteczki soniczne są najlepsze? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Porady dotyczące higieny jamy ustnej dla dzieci. Dlaczego szczoteczki soniczne są najlepsze?

Planer na Dobry Rok

Porady dotyczące higieny jamy ustnej dla dzieci. Dlaczego szczoteczki soniczne są najlepsze?

szczoteczka do zębów dla dziecka

Higiena jamy ustnej u dziecka to delikatna sprawa, ponieważ należy dziecko do niej zachęcić. Zbyt twarde włosie, za duża główka i niewygodny uchwyt nie rozwiążą problemu, dlatego szczoteczki soniczne dla dzieci wydają się idealnym wyborem – i to od najmłodszych lat.

Soniczne szczoteczki dla dzieci – dlaczego warto?

O higienę jamy ustnej trzeba dbać od niemowlęctwa, ponieważ próchnica z zębów mlecznych przenosi się na zęby stałe, a także szkodzi wielu organom wewnętrznym. Marka Seysso wyszła naprzeciw oczekiwań najmłodszych klientów, dlatego w ofercie znalazły się szczoteczki soniczne dla dzieci od 0-3 r.ż.

Dobrane do wieku szczoteczki soniczne delikatnie masują dziąsła, ułatwiają ząbkowanie i usuwają resztki pokarmów. Dlaczego soniczne szczoteczki do zębów to dobry wybór dla dzieci? Oto główne powody:

  • są delikatne – miękkie włosie skutecznie usuwa resztki jedzenia i płytkę nazębną, nie podrażniając dziąseł, co mogłoby zniechęcić dziecko do regularnej higieny;
  • ergonomiczny kształt – mała główka i dobrze leżący w dłoni uchwyt pozwala na efektywne mycie. Uchwyty szczoteczek nie ślizgają się w rączce dziecka;
  • bezpieczne – nawet przy mocniejszym dociskaniu, szczoteczka nie uszkodzi dziąsła i nie podrażni go;
  • skuteczne – docierają dzięki drganiom do trudno dostępnych miejsc i ułatwiają pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń;
  • mają ładny design – kolory i kształty mają znaczenie dla najmłodszych użytkowników szczoteczek. Do tego dodatkowe gadżety jeszcze bardziej zachęcą do użytkowania.

Jak dbać o higienę jamy ustnej malucha?

Sama szczoteczka to nie wszystko, choć dobrze dobrana stanowi podstawę dbania o higienę. Postaw na dobrane do wieku pasty, a z biegiem czasu również nici dentystyczne lub irygatory. W ofercie Seysso znajdziesz wiele ciekawych produktów: https://seysso.pl/.

Zobacz także
Rodzina gra z dziećmi w grę na spostrzegawczość

Zobacz ofertę szczoteczek sonicznych, pamiętając o regularnej wymianie końcówek : https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-do-zebow/https://seysso.pl/szczoteczki-soniczne-dla-dzieci/.

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl