Jak usunąć bliznę po cięciu cesarskim? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Jak usunąć bliznę po cięciu cesarskim?

Planer na Dobry Rok

Jak usunąć bliznę po cięciu cesarskim?

brzuch kobiety po cesarskim cięciu z blizną
Blizna po cesarskim cięciu może być bardzo widoczna, a także trudna do usunięcia za pomocą kosmetyków czy konwencjonalnych zabiegów. Do jej powstania dochodzi pod wpływem stosunkowo inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, jako naturalny i fizjologiczny efekt gojenia się rany. Skóra właściwa zastępowana jest tkanką włóknistą, która mocno odróżnia się wyglądem i zabarwieniem. Blizna po cesarce charakteryzuje się cieńszym mniej sprężystym i elastycznym naskórkiem, bardziej podatnym na urazy. Sposobem na jej usunięcie może być odpowiedni zabieg medycyny estetycznej.

Pielęgnacja blizny po cięciu cesarskim

Blizna powstała po wykonaniu cięcia cesarskiego zalicza się do blizn pooperacyjnych, natomiast pod względem wyglądu i sposobu gojenia klasyfikowana jest jako blizna linijna. Jej odpowiednią pielęgnację należy rozpocząć już niedługo po porodzie, czyli w początkowym etapie powstawania. Skóra jest wówczas bardziej elastyczna.

Duże znaczenie po samej cesarce ma prawidłowe odkażenie rany, celem uniknięcia jej nadkażenia oraz wystąpienia poważnych powikłań ogólnoustrojowych. Obszaru skóry po cięciu cesarskim nie należy dotykać, ponieważ może to spowolnić gojenie lub nawet doprowadzić do powstawania nieestetycznych przebarwień.

Nie bez znaczenia pozostaje też unikanie promieniowania UV przez minimum 2 miesiące po porodzie. W okresie gojenia się blizny trzeba stosować wyłącznie dedykowane do tego produkty, takie jak maści, żele czy opatrunki. Za ich pomocą można do pewnego stopnia zredukować rozmiary zmiany, rozjaśnić ją oraz zmniejszyć widoczność. Pielęgnacja blizny po cesarce zapobiega też jej ewentualnemu przerostowi.

Laserowe usuwanie blizny po cięciu cesarskim

Najlepszym sposobem na usunięcie widocznej, dojrzałej blizny po cięciu cesarskim jest zastosowanie zabiegu laserowego. Do urządzeń zapewniających dużą efektywność pod tym względem należy innowacyjny laser Alma Harmony XL Pro iPixel.

System ten bazuje na metodzie frakcyjnego rozdzielania wiązki światła, która jest rozłożona na kilkadziesiąt mniejszych. Po oddziałaniu na bliznę penetrują one skórę na odpowiedniej głębokości, doprowadzając do wywołania termalnych mikrouszkodzeń punktowych. Niewielkie obszary poddane uszkodzeniom otaczane są powierzchnią nienaruszoną, będącą rezerwuarem całkowicie zdrowej tkanki. Takie rozwiązanie przyspiesza proces regeneracji, a także zwiększa jego efektywność.

Usuwanie blizn po cesarce z wykorzystaniem systemu Alma Harmony XL Pro iPixel oferuje Anlaya, będąca dobrze wyposażoną kliniką medycyny estetycznej.

Zobacz także
klapki damskie na lato stylizacja luźna

Zalety zabiegu laserowego

Zabieg laserowego usuwania blizny po cesarce jest bardzo bezpieczny dla pacjentki, a przy tym charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji. Ryzyko powikłań w przypadku przeprowadzenia procedury z użyciem lasera Alma Harmony XL Pro iPixel jest znacznie niższe, niż w przypadku zastosowania systemów starszych generacji.

W zestawieniu z rozwiązaniami nieablacyjnymi, urządzenie to pozwala na operowanie wyższymi mocami oraz wykonanie zabiegu w nawet dwukrotnie szybszym czasie przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka oparzeń. Laser ten dysponuje unikatowym systemem specjalnych końcówek, które gwarantują wysoką efektywność niezależnie od wielkości i głębokości blizn czy wrażliwości obszaru ciała poddawanego procedurze.

Efekty laserowego usuwania blizn

Zastosowanie nowoczesnego urządzenia laserowego pozwala na redukowanie także innych niedoskonałości skóry, dzięki czemu przeprowadza się za jej pomocą np. usuwanie rozstępów. Tego rodzaju zmiany powstają pod wpływem zrywania się włókien kolagenowych, co często spowodowane jest zmianami hormonalnymi w organizmie.

Rozstępy powszechnie występują u kobiet w ciąży, ze względu na nadmierne rozciągniecie się tkanek. Zastosowanie lasera frakcyjnego przynosi bardzo dobre efekty w redukcji takich zmian, ponieważ pozwala na usunięcie nawet bardzo głębokich rozstępów po ciąży. Z tego względu zabieg zalecany jest nawet kobietom, których poród odbywał się bez potrzeby wykonania cięcia cesarskiego. Laser frakcyjny stymuluje bowiem skórę do odbudowy kolagenu, a także produkcji nowych włókien.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl