5 najlepszych prac zdalnych dla mam: rekomendacje od Jooble - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
5 najlepszych prac zdalnych dla mam: rekomendacje od Jooble

Planer na Dobry Rok

5 najlepszych prac zdalnych dla mam: rekomendacje od Jooble

praca zdalna matki

Mamom z małymi dziećmi często może być trudno znaleźć pracę. Na szczęście dzisiejszy rynek pracy oferuje wiele ofert pracy zdalnej, które pozwalają mamom pracować z domu. Dziś opowiemy Wam o 5 takich zawodach.

W społeczeństwie panuje stereotyp, że praca odpowiednia dla kobiety przebywającej na urlopie macierzyńskim to coś bardzo prostego i najprawdopodobniej kojarzonego z pracą fizyczną. Na przykład robienie na drutach czapek lub pieczenie ciast.

Ale świat szybko się zmienia i teraz możesz w pełni zarabiać pieniądze z domu na wiele różnych sposobów! A urlop macierzyński to świetna okazja, aby spróbować nowego zawodu. Na szczęście na Jooble można znaleźć mnóstwo ofert pracy zdalnej, oraz oferty pracy zdalnej dodatkowej, które pozwolą znaleźć pracę każdemu, kto chciałby pracować z domu, z innego miasta czy kraju.

Jooble pomogła już dziesiątkom tysięcy ludzi w znalezieniu wymarzonej pracy.

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy

Najpierw oceń swoje możliwości. Pomyśl o wszystkich swoich wcześniejszych doświadczeniach i sporządź listę swoich osobistych umiejętności. Pomyśl także:

  1. W czym jesteś naprawdę dobry;
  2. Ile czasu jesteś skłonny poświęcić pracy;
  3. Czy masz wystarczające zasoby techniczne? Być może będziesz musiał coś dodatkowo kupić (komputer, smartfon, Internet, zestaw słuchawkowy itp.);
  4. Czy będziesz w stanie oddelegować komuś obowiązki domowe i dziecko, jeśli pojawi się pilne zadanie?

Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci wybrać najodpowiedniejszą opcję z poniższej listy pracy zdalnej dla mam.

Sprzedawca internetowy

Najpopularniejszym i najbardziej popularnym zawodem zdalnym jest specjalista ds. marketingu cyfrowego/internetowego lub jego podtyp menedżera SMM.

Menedżer SMM zarządza obecnością i promocją marki w sieciach społecznościowych. Zna i uwzględnia trendy, tworzy strategię treści i promocji – odrębną dla każdego portalu społecznościowego i umiejętnie tę strategię realizuje. To jedna z najszybciej zmieniających się dziedzin współczesnego świata, o której wiedza dezaktualizuje się, gdy tylko trafi na strony książek. Dlatego ćwicz tylko od prawdziwych ekspertów rynkowych.

Tłumacz

Znajomość języków obcych jest ceniona w wielu firmach i zawodach. Dla matek znających języki obce odpowiedni może być zatrudnienie jako tłumacz zdalnie. Możesz pracować jako tłumacz z domu, tłumacząc teksty, pliki audio i wideo. Możesz także pracować jako tłumacz podczas wideokonferencji. Jest to dobrze płatna praca, a dobra znajomość języka gwarantuje Ci taką pracę.

Copywriter

Dwa podstawowe elementy promocji dowolnego produktu w Internecie to zdjęcia i teksty. Zdjęcia przeznaczone są dla projektantów i ilustratorów, a teksty dla copywriterów.

Copywriter pisze teksty, umieszczając niezbędne akcenty, nadając tekstowi formę odpowiadającą zadaniu klienta. Nie zawsze jest to łatwe i często wymaga kreatywnego i niestandardowego podejścia.

Trudno powiedzieć, jakie jest średnie wynagrodzenie w tym zawodzie, ponieważ najczęściej są to zlecenia zewnętrzne. Jednak im wyższa jakość Twojego portfolio, tym droższe są Twoje usługi.

Zobacz także
Jaka odzież medyczna obowiązuje podczas wizyt najmłodszych pacjentów? Sprawdź!

Analityk danych

Każda firma w pewnym stopniu pracuje z danymi. A zapotrzebowanie na takich pracowników rośnie wykładniczo.

Mówiąc najprościej, bierze szereg informacji i różnymi metodami wydobywa z nich te informacje, których potrzebuje biznes. Na podstawie tych danych można budować prognozy i strategię (sprzedaż, marketing, rozwój firmy jako całości). Możesz też przeanalizować przyczyny tego, co już się wydarzyło.

Praca w tym obszarze nie jest łatwa: wymaga nie tylko posiadania specjalistycznych narzędzi, ale także dobrego rozeznania rynku, na którym działa firma, i przynajmniej minimalnej wiedzy biznesowej. Dlatego szkolenie do tego zawodu jest dość długie i intensywne. Ale popyt na rynku jest kolosalny!

Projektant prezentacji

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby było pięknie, sprawdzone i certyfikowane, a jednocześnie masz gust i chęć rysowania, to jest miejsce dla Ciebie.

Opcja dla tych, którzy chcą ram biznesowych, ale z odrobiną kreatywności. Tworzenie pięknych i wysokiej jakości prezentacji zajmuje dużo czasu. I oczywiście firmy stosujące ten proces wolą zatrudnić osobę z dobrym gustem i umiejętnością zrobienia tego pięknie, mającą w rękach SMS i brief od klienta.

Podsumowanie

Jak widać z tego artykułu, praca zdalna dla matek jest aktualną i obiecującą opcją dla wielu kobiet. Takich zawodów i ofert pracy jest mnóstwo, których warto szukać na Jooble.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl