Wyprawka - jak ją skompletować? Wybrać rożek, kokon czy otulacz? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Wyprawka – jak ją skompletować? Wybrać rożek, kokon czy otulacz?

Planer na Dobry Rok

Wyprawka – jak ją skompletować? Wybrać rożek, kokon czy otulacz?

noworodek otulony kocykiem

Skompletowanie wyprawki dla noworodka wcale nie jest sprawą prostą. Są pewne rzeczy, w które trzeba się zaopatrzyć jeszcze przed porodem. Z innymi można natomiast nieco poczekać. Na pewno warto zacząć od zakupu artykułów przydatnych maluchowi do spania. Co wybrać – rożek, kokon, a może otulacz?

Rożek – wyprawka bez niego nie jest kompletna

Zdaniem wielu osób rożek musi się znaleźć w każdej wyprawce. Rzeczywiście ten produkt przydać się może już w szpitalu. Zapewnia on dziecku bliskość i ciepło, pozwalając na spokojny sen. Z kolei młodym rodzicom ułatwia trzymanie noworodka na rękach.

W domu rożek wykorzystywać z powodzeniem można jako śpiworek do spania lub jako lekki otulacz. Z czasem, gdy dziecko rośnie, stać się może kocykiem lub matą. Sporo ciekawych rożków niemowlęcych znaleźć można w sklepie internetowym https://milulove.pl/wyprawka. Są one efektowne wizualnie, a przy tym przyjemne w dotyku i antyalergiczne.

Kiedy warto sięgnąć po kokon niemowlęcy?

Wiele osób kompletując wyprawkę, sięga po kokon. Tego typu akcesoria do spania dla dzieci do Polski trafiły jakiś czas temu i szybko zdobyły dużą popularność. Dzięki kokonowi maluch może spać bezpiecznie między rodzicami. Nie trzeba się martwić tym, że dziecku stanie się krzywda. Chronią go bowiem brzegi kokonu. To produkt nieoceniony w czasie wszelkiego rodzaju wyjazdów i nie tylko. Sprawdza się też jako reduktor do łóżeczka.

Klasyczne kokony niemowlęce stosować można przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Zazwyczaj nadają się do prania w pralce, co czyni je rozwiązaniem higienicznym.

Jakie zalety ma otulacz dla noworodka?

Przystępując do kompletowania wyprawki, warto wiedzieć, że otulacz i rożek pełnią bardzo podobne funkcje. Różni je naprawdę niewiele. W rożku dobrze się nosi malucha, ale to otulacz lepiej sprawdza się w czasie snu. To produkt wykonany z cieńszego materiału, który pozwala skórze malucha swobodnie oddychać.

Zobacz także
widok z góry na drugie śniadanie

Najlepszym wyborem są oczywiście otulacze bambusowe i bawełniane. Zdecydować się też można na akcesoria wykonane z muślinu. Są to materiały naturalne, które nie wywołują podrażnień i nie stanowią dla dziecka żadnego zagrożenia.

Wyprawkę warto uzupełnić dodatkowo o kocyk niemowlęcy – najlepiej w uniwersalnym rozmiarze. Może być to model bambusowy, muślinowy lub bawełniany. Takie kocyki są miękkie, przyjemne w dotyku i pozwalają skórze malucha oddychać. Przydać się mogą w zasadzie wszędzie – w domu, w żłobku czy na spacerze.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl