Wyprawka do przedszkola: co będzie potrzebne? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Wyprawka do przedszkola: co będzie potrzebne?

Planer na Dobry Rok

Wyprawka do przedszkola: co będzie potrzebne?

wyprawka do przedszkola

Dla wielu z nas pierwszy dzień w przedszkolu to również pierwsze wspomnienie z dzieciństwa. Nasi rodzice dokładali wszelkich starań, byśmy – mimo stresu i rozłąki z bliskimi – dobrze zapamiętali ten dzień. Teraz to my dbamy o to, by nasze dzieci szły do przedszkola z uśmiechem na twarzach. Jedną z rzeczy, o które musimy zadbać, jest zatem wyprawka do przedszkola. Co powinna zawierać?

Dla wielu dzieci pierwsze tygodnie, a nawet miesiące spędzone w przedszkolu, są wyjątkowo trudne. Właśnie dlatego przygotowań do przedszkola nie należy bagatelizować. Dobrze skompletowana wyprawka pozwoli dziecku czuć się komfortowo i bezpiecznie. Przedmioty, które zostaną wybrane podczas wspólnych zakupów, dodadzą dziecku otuchy i pomogą mu przywyknąć do nowego środowiska.

   wyprawka do przedszkola

Wyprawka do przedszkola: skąd wiedzieć, co będzie potrzebne?

Jeśli debiutujesz w roli rodzica dziecka, które idzie do przedszkola, pewnie zastanawiasz się, skąd wiedzieć, co powinna zawierać wyprawka do przedszkola. Zanim zaczniesz tworzyć własną listę zakupów, upewnij się, czy nie powstała już lista, która jest przekazywana wszystkim rodzicom. Możesz zapytać o to dyrekcję placówki lub przyszłego wychowawcę dziecka.

Nierzadko lista dostępna jest również na stronie internetowej placówki.

Wyprawka dla przedszkolaka – tego nie może w niej zabraknąć

Wyprawka przedszkolaka nie może się udać bez plecaka, do którego będzie można schować rzeczy dziecka. A w nim znajdą się z pewnością artykuły papiernicze, które przydadzą się podczas zajęć plastycznych.

wyprawka do przedszkola

W ramach wyprawki należy zakupić również artykuły higieniczne (szczoteczka do zębów, pasta oraz kubeczek, chusteczki higieniczne, ewentualnie zapas pieluszek czy też chusteczek nawilżanych), przyda się także pościel z wypełnieniem (kołdra + poduszka) i piżama do spania.

Zobacz także
rodzina z dziećmi przy wigilijnym stole

W wyprawce przedszkolaka nie może też zabraknąć kompletu ubranek i kapci na zmianę, a także worka, do którego maluch będzie mógł je schować.

Po skompletowaniu wyprawki nie zapomnij oznaczyć rzeczy dziecka. Może to być bardzo pomocne, szczególnie dla młodszych dzieci, które mają problem z zapamiętaniem konkretnych przedmiotów (w przedszkolu jest przecież wiele rzeczy, niejednokrotnie wymieniają się np. kredkami).

wyprawka do przedszkola

Jeśli chcesz skompletować wyprawkę bez wydawania kroci, trzymaj się listy zakupów i nie działaj pochopnie. Pamiętaj, że to tylko jeden z niezbędnych wydatków rodzica.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl