Wycieczki wiosenne, gdzie pojechać? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Wycieczki wiosenne, gdzie pojechać?

Planer na Dobry Rok

Wycieczki wiosenne, gdzie pojechać?

Biura podróży oferują wiele atrakcyjnych miejsc zarówno w górach, jak i ciepłych krajach, często po bardzo okazyjnej cenie – wiosna to tez dobry moment na ciekawy wyjazd.W porze free ski week część urlopowiczów wybiera się w góry, by oddać się białemu szaleństwu na stokach narciarskich.

Salzburg

To jedno z miejsc, do którego chętnie się jeździ na urlop w zimowy czas. Urokliwe miasto w Austrii, w którym urodził się słynny kompozytor Wolfgand Amadeusz Mozart, jest nie tylko stolicą festiwali muzycznych, ale też rajem dla narciarzy. Miejsce to przyciąga przejrzystymi trasami zjazdowymi, parkami do freestyle’u oraz snowboardu, a także niezwykle szerokimi stokami do carvingu. Salzburg to ponadto piękne widoki oraz zabytki. Przyjeżdżając w to miejsce warto odwiedzić serce Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, na które składają się: średniowieczna twierdza Hohensalzburg, dwa domy Mozarta, uliczka Getreidegasse oraz renesansowy kompleks pałacowo – ogrodowy Hellbrunn.

Norwegia

Kraj ten od lat cieszy się powodzeniem w okresie zimowym – słynie z gór, mroźnej pogody i zorzy polarnej. Narciarze chętnie odwiedzają położony na granicy ze Szwecją – Trysil, centrum sportów zimowych oraz największy ośrodek narciarski w Norwegii. Na miłośników białego szaleństwa czekają dobrze przygotowane stoki, parki terenowe, trasy off – piste i wiele innych atrakcji na śniegu.

Miłośnicy zorzy polarnej powinni wybrać się w północne okolice Norwegii – świetlne zjawisko najlepiej jest widoczne w okolicach września – marca. Atrakcje czekają także odwiedzających stolicę kraju – Oslo. Usytuowane pomiędzy fiordem Oslofjord a zalesionymi wzgórzami miasto, zostało wyróżnione nagrodą główną w rankingu Zielona Stolica Europy 2019 za zaangażowanie w ochronę obszarów naturalnych i zmniejszenie zanieczyszczenia. Przyjeżdżając do Oslo porą zimową warto zawitać do parków miejskich, które przekształcają się w białe krainy czarów, gdzie dzieci mogą bawić się w śniegu i cieszyć się zjazdami na sankach. Więcej informacji o wycieczkach do Norwegii na portalu Fostertravel.pl .

Słowacja

Jest idealnym miejscem na zimowe wojaże. Kraj z Dunajem na południu i Tatrami Niskimi oraz Wysokimi na północy, przyciąga niezapomnianą atmosferą i krajobrazami. Amatorzy sportów zimowych powinni wybrać Demianowską Dolinę, miejscowość, która jest najważniejszym ośrodkiem sportów alpejskich w Tatrach Niskich (27 km tras narciarskich oraz 17 kolejek linowych i wyciągów). W Tatrach Wysokich znajduje się popularny kurort klimatyczny nad krystalicznym jeziorem górskim – Strbske Pleso. Miłośnicy sportów zimowych nie będą zawiedzeni, czekają na nich trasy narciarskie, dwie skocznie, stadion narciarski oraz trasy biegowe.

Dla lubiących zwiedzać zabytki i muzea, czeka stolica Słowacji – Bratysława. Położona nad Dunajem miejscowość jest bogata w cenne zabytki, słynie z długiej historii oraz wspaniałych tradycji. Będąc w Bratysławie należy odwiedzić Zamek Bratysławski (wzorem starych twierdz leży na wzgórzu). Budowla powstała w XI w., przez lata była przebudowywana, aż uzyskała postać luksusowej rezydencji mieszkalnej. Obecnie w zamku mieści się Słowackie Muzeum Sztuki. Udostępnione do zwiedzania są komnaty z oryginalnym wystrojem wnętrz oraz Skarbiec zamkowy. Na uwagę zasługuje Rynek ze stojącym przy nim Starym Ratuszem, a także Katedra Dom św. Marcina, która jest gotyckim symbolem miasta. W mieście znajduje się wiele muzeów, począwszy od muzeów sztuki, poprzez kultury różnych narodowości, a na Muzeum Winiarstwa kończąc.

Wiosna w tropikach

Wiosnę niekoniecznie trzeba spędzać w niskich temperaturach. Dla tych wszystkich, którzy nie przepadają za chłodem i tęsknią za latem czekają wycieczki do ciepłych krajów.

Zobacz także
dziecko a rozwód rodziców

Dominikana

Jest chętnie odwiedzanym zakątkiem w zimowy czas. Perła Karaibów przyciąga niesamowitą mieszanką łacińskiego kolonializmu, karaibskiego temperamentu i urokliwymi białymi wybrzeżami oraz górskimi wzniesieniami. Tu info z poradnika Polak za granicą na stronie MSZ.

Wyspy Kanaryjskie

To jedno z popularniejszych miejsc, które wybiera się podczas zimowych ferii. Ulubionym zakątkiem dla rodzin z dziećmi jest Teneryfa ze wspaniałą pogodą, malowniczymi plażami i wieloma innymi atrakcjami. Rajem dla maluchów, ale i rodziców także, jest Siam Park – największy wodny park w Hiszpanii leżący w południowej części Teneryfy. Park otoczony jest bujną roślinnością, cały kompleks wybudowany jest w stylu tajlandzkiej architektury. Znajduje się tutaj (m.in. kilkanaście zjeżdżalni wodnych).

Egipt

Kraj wielu atrakcji: piramidy, rejs po Nilu, safari na wielbłądach w asyście beduińskich przewodników. Na popularność Egiptu wpływa piękna pogoda, bogato wyposażone hotele z aquaparkami, jedna z najlepszych opcji all inclusive oraz możliwość wylotu z większości lotnisk w Polsce. Do najchętniej odwiedzanych kurortów należy Sharm el Sheikh, niegdyś była to beduińska wioska rybacka. Kurort położony jest w południowej części Półwyspu Synaj, w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego. Miasto znajduje się pomiędzy rezerwatami przyrody oraz parkiem narodowym Ras Muhammad i podzielone jest na kilka dzielnic. Słońce, piaszczyste plaże i szmaragdowe wody Morza Czerwonego przyciągają turystów na wypoczynek w to urokliwe miejsce. Ze względu na to, że niemal cały brzeg pokryty jest podwodnymi ogrodami koralowców, miasto zyskało sławę ośrodka nurkowego. Codziennie z portu wypływają statki z miłośnikami nurkowania na pokładzie. Popularnym kurortem jest także Hurghada usytuowana we wschodnim Egipcie. To jeden z największych ośrodków turystycznych na Riwierze Morza Czerwonego. Hurghada powstała nad Zatoką Sueską, początkowo była osadą brytyjskich poszukiwaczy ropy naftowej oraz wioską rybacką. Panuje tutaj klimat zwrotnikowy suchy – przez cały rok świeci słońce. Główną atrakcją są jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie.

ody Morza Czerwonego przyciągają turystów na wypoczynek w to urokliwe miejsce. Ze względu na to, że niemal cały brzeg pokryty jest podwodnymi ogrodami koralowców, miasto zyskało sławę ośrodka nurkowego. Codziennie z portu wypływają statki z miłośnikami nurkowania na pokładzie. Popularnym kurortem jest także Hurghada usytuowana we wschodnim Egipcie. To jeden z największych ośrodków turystycznych na Riwierze Morza Czerwonego. Hurghada powstała nad Zatoką Sueską, początkowo była osadą brytyjskich poszukiwaczy ropy naftowej oraz wioską rybacką. Panuje tutaj klimat zwrotnikowy suchy – przez cały rok świeci słońce. Główną atrakcją są jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl