Podstawowe składniki, z których przygotujesz szybkie i zdrowe śniadanie - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Podstawowe składniki, z których przygotujesz szybkie i zdrowe śniadanie

Planer na Dobry Rok

Podstawowe składniki, z których przygotujesz szybkie i zdrowe śniadanie

widok z góry na drugie śniadanie

Rodzinne obiady zawsze planujesz z wyprzedzeniem, ale na śniadania zazwyczaj nie masz konkretnego pomysłu? Jeśli zależy Ci na tym, by domowe jedzenie było zdrowe i sycące, a przy tym dobrze smakowało, komponuj śniadania z pełnowartościowych składników. Przygotowanie porannego posiłku nie wydłuży się w czasie, warto jedynie zadbać o regularne uzupełnianie kuchennych zapasów o pozycje wymienione w tekście. Poznaj produkty, z których stworzysz iście królewskie, a jednocześnie wartościowe śniadania.

Pełnoziarniste produkty zbożowe

Podstawą śniadania powinien być produkt zbożowy, który zapewni uczucie sytości do kolejnego posiłku. Za ten efekt w dużej mierze odpowiada błonnik, którego najwięcej jest w zbożach pełnoziarnistych – dlatego warto włączyć je do jadłospisu Twojej rodziny.

Dobrym pomysłem będzie pełnoziarniste pieczywo, które stanie się bazą kanapek. Innym, coraz popularniejszym wyborem na szybkie śniadanie są kaszki tradycyjnie, nie instant, które często zawierają niewielkie ilości błonnika.

Dodatek witamin w formie owoców

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie kaszek jako zbożowej podstawy rodzinnych śniadań, w Twojej kuchni nigdy nie powinno zabraknąć owoców. One również zawierają błonnik oraz wiele cennych składników odżywczych. Jeśli w Twoim domu świeże owoce nie cieszą się dużą popularnością, pomyśl o innych rozwiązaniach.

W takim przypadku sprawdzą się owoce liofilizowane, które powstają w 100% z samych owoców. Dzięki nim posiłki zyskają smak, zapach i kolor świeżych owoców. Produkty te możesz zamówić w tym samym sklepie internetowym, co wspomniane wcześniej kaszki.

Orzechy, czyli zdrowe tłuszcze

Do kaszki z owocami warto dodać również orzechy. Podobnie jak w przypadku owoców, wybór jest ogromny. Postaw po prostu na te, które Twoja rodzina jada najchętniej. Orzechy laskowe czy włoskie dostarczą Wam niezbędnego w diecie białka oraz zdrowych tłuszczy.

Jeśli wiesz, że któryś z domowników będzie kręcić nosem na orzechy w całości, zamiast nich wybierz masło orzechowe – ważne, by miało jak największą zawartość orzechów i jak najmniej niezdrowych dodatków. Teraz na rynku spokojnie można znaleźć masła orzechowe bez dodatku soli i cukru.

Zobacz także
kobieta nosi w chuście dziecko

Alternatywne dodatki

Tak naprawdę ostateczny wygląd, skład oraz smak kaszki zależą jedynie od Twojej wyobraźni i kreatywności.

Kaszka z owocami i orzechami to solidna propozycja śniadaniowa, ale możesz wzbogacić ją również o inne dodatki. Świetnie sprawdzą się tutaj na przykład wiórki kokosowe, starta gorzka czekolada lub surowe kakao. Możesz przygotować również mniej standardową kaszkę, w której zamiast owoców wykorzystasz warzywa – na początek proponujemy liofilizaty, które poza uzupełnieniem dania o witaminy i składniki mineralne dodatkowo je pokolorują.

Śniadanie na wynos

Jeżeli Twoja rodzina do obiadu zasiada dopiero wówczas, gdy rodzice wrócą z pracy, a dzieci ze szkoły, rano trzeba pomyśleć również o drugim śniadaniu. Na wynos oprócz kanapek warto zapakować też świeże lub suszone owoce, a także zdrowe batony – w przypadku tych ostatnich należy uważnie przeczytać skład. Wybieraj batony, które zostały wyprodukowane na przykład z suszonych i liofilizowanych owoców, bez dodatku cukru.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl