Namioty dla kreatywnych dziećmi - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Namioty dla kreatywnych dziećmi

Planer na Dobry Rok

Namioty dla kreatywnych dziećmi

namiot dla dziecka tipi

Urozmaicanie czasu wolnego najmłodszym to dość trudne zadanie. Zwłaszcza gdy chodzi o zabawy stymulujące kreatywność. A jak się do tego ma namiot tipi dla dzieci? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź.

Pobudzanie wyobraźni u dzieci

Pierwszą sprawą jest fakt, że odpowiednie stymulowanie wyobraźni dzieci ma kolosalny wpływ na ich rozwój. Szkoła zapewnia to w dość ograniczonym zakresie. Rolą rodziców jest tworzenie warunków dla kreatywnej zabawy w domu. Wewnętrzne namioty indiańskie pasują do tego jak ulał.

Mają klasyczną formę i mieszczą się w każdym pokoju. Jeśli chodzi o kolor, dobrym pomysłem są motywy nawiązujące do kultury rdzennych Amerykanów. Taki namiot tipi dla chłopca to wręcz idealne rozwiązanie, jeśli czyta się mu młodzieżowe książki przygodowe. Zabawki związane z kulturą Dzikiego Zachodu siłą rzeczy dopełnią nastrój.

Co równie ważne, po wszystkim Twój synek może w namiocie spać zupełnie tak, jakby był prawdziwym wodzem Indian. Czy to nie brzmi wspaniale?

Dziewczęce namioty tipi

Oczywiście na rynku są dostępne również namiot tipi dla dziewczynki. W gruncie rzeczy to cały czas taki sam namiot dziecięcy do wnętrz, z tym że występuje tu bogatsze wzornictwo. Można więc w pokoju zaaranżować iście leśny zaułek, gdzie są rośliny doniczkowe, zwierzęce pluszaki i wymarzony namiot tipi w kwieciste wzory. Powstanie w ten sposób baśniowa kraina, która będzie idealnym środowiskiem do kreatywnych zabaw.

Namiot tipi dla dzieci w takiej aranżacji pomoże zaszczepić w nich zainteresowanie światem przyrody. To też doskonała okazja, aby nauczyć je ekologicznych wartości. Nie trzeba przy tym organizować specjalnych zabaw na świeżym powietrzu, więc deszcz czy śnieg – nie ma znaczenia. Znaczenie ma za to magiczna przestrzeń, którą można z dzieckiem dzielić właściwie o każdej porze. Pomyśl o tym 🙂

Zobacz także
nowoczesne czajniki

Ile kosztuje namiot tipi dla dzieci?

Dobrej jakości wigwam dla dzieci, pięknie dekorowany i ze ściankami schodzącymi, to koszt kilkuset złotych. Tańsze modele są do kupienia online za ok. 400 zł, droższe mogą kosztować ponad 700.

Cena zależy głównie od zakresu dekoracji bez straty względem wykorzystanych materiałów. W każdym przypadku to 100% antyalergiczna i naturalna bawełna oraz drewniany stelaż. Namiot tipi dla dzieci nie jest więc strasznie drogi, a poza tym może służyć kolejnym potomkom w rodzinie, ponieważ nie zniszczy się tak łatwo. Do tego indiańskie motywy nigdy nie wyjdą z mody. Inaczej mówiąc, to zakup takiego namiotu to naprawdę świetny pomysł.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl