Dzień Dziecka - co można kupić najmłodszym? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Dzień Dziecka – co można kupić najmłodszym?

Planer na Dobry Rok

Dzień Dziecka – co można kupić najmłodszym?

Koniec maja to okres, który sprawia, że wiele dzieci przebiera z niecierpliwością nogami, ponieważ bardzo chcieliby już dowiedzieć się, co dostaną od swoich rodziców na 1 czerwca. Kupowanie prezentów dzieciom sprawia rodzicom ogromną radość. Tym bardziej że wybierać można spośród różnych produktów.

Międzynarodowy Dzień Dziecka – nadchodzi 1 czerwca!

Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca od 1950 roku. Aczkolwiek, ciekawostką może być to, że jeszcze w latach przedwojennych to święto dzieci obchodzone było 22 września. Wtedy jednak nie była to tak uroczysta forma jak teraz. Dzieci z rodzicami spotykały się w pierwszej kolejności w kościele na mszy, a potem organizowano przedstawienia i luźne lekcje. W tym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice. Dzisiaj Światowy Dzień Dziecka ma bardziej uroczystą formę. Z okazji Dnia Dziecka organizowane są różne imprezy w plenerze, konkursy i inne. Tak, aby najmłodsi mogli poczuć się wyróżnieni. Rodzice ze sporym wyprzedzeniem myślą o tym, jaki prezent na Dzień Dziecka kupić.

Dzień Dziecka – pomysły dla każdego

Obchody Dnia Dziecka zawdzięczać można organizacji Union for Protection of Childhood. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie. To szczególny dzień i każdy rodzic chciałby podarować swoim pociechom coś wyjątkowego, wywołującego uśmiech na buzi. Dla pociech do trzech lat mogą być to zabawki interaktywne, np. mówiący i śpiewający szczeniaczek, interaktywny tablet, śpiewające kredki uczące kolorów, itd. W ten wyjątkowy dzień można podarować dzieciom zabawki edukacyjne. Wśród nich znaleźć można puzzle, gry planszowe, klocki do układania. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od wieku dziecka i jego zainteresowań.

Co na Dzień Dziecka dla starszych pociech?

Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca w byłych krajach socjalistycznych, w wielu państwach afrykańskich i azjatyckich. Ciekawostkę stanowić może to, że amerykańskie dzieci mają ruchome święto, które zawsze przypada w drugą niedzielę czerwca. Z kolei w Australii święto dzieci zaczyna się w czwartą sobotę października. Uwaga! Tam najmłodsi świętują cały tydzień. Najważniejsze, że dzieci z całego świata zauważane są przez osoby dorosłe.

Edukacyjne zabawki w przypadku starszych dzieci może nie są dobrym pomysłem. W ich przypadku można pomyśleć o fajnych rowerach lub hulajnogach (wyczynowych i elektrycznych), które będą w stanie sprawić, że dzieci będą więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Ciekawą propozycją są smartfony, które ułatwią utrzymanie kontaktu z pociechą. Szczególnie jeżeli ta będzie dużo czasu spędzać poza domem.

Ciekawe pomysły na prezent na Dzień Dziecka

Dziecko to radość i duma każdego rodzica. Jeżeli pociecha ma zdolności manualne, można pomyśleć o plastycznych zestawach kreatywnych. Do wyboru są również gry edukacyjne na konsolę, wspierające umiejętności logicznego myślenia i dedukcji. Dla najmłodszych dobrym pomysłem okażą się szeleszczące zabawki oraz maty do zabawy, które rozkłada się na ziemi. W przypadku zapalonych graczy dobrym pomysłem okażą się myszki i klawiatury (np. z podświetleniem), które wspierać będą ich działania w trakcie pokonywania kolejnych poziomów rozgrywek.

Zobacz także
nauka języka angielskiego online

Dzień Dziecka to prawdziwe święto narodowe, którego nie można bagatelizować. Warto docenić spędzony czas z nimi, dopóki jest tylko taka możliwość. Można podarować swojemu dziecku skromny prezent i zabrać go na lody, muzyczny spektakl edukacyjny lub też do kina. Rodzice z pewnością znajdą dobry pomysł na to, aby uczcić ze swoimi pociechami Dzień Dziecka.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl