Czy warto postawić na obrusy haftowane? Jakie są ich największe zalety? - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Czy warto postawić na obrusy haftowane? Jakie są ich największe zalety?

Planer na Dobry Rok

Czy warto postawić na obrusy haftowane? Jakie są ich największe zalety?

obrus haftowany

Każdy stół potrzebuje odpowiedniej dekoracji. Bez obrusu trudno jest wyobrazić sobie spożywanie uroczystego obiadu czy kolacji. Obecnie do łask po wielu latach zapomnienia wracają obrusy haftowane. Czy rzeczywiście warto na nie postawić? A może lepszym rozwiązaniem jest zupełnie gładki, prosty obrus? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się tej kwestii nieco bliżej. Czytaj dalej i sprawdź, czy haftowany obrus to rozwiązanie dla Ciebie.

Czym charakteryzują się haftowane obrusy?

Obrusy haftowane znowu są na topie. Jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się jedynie z niezbyt ciekawymi czasami PRL. Dzisiaj zyskują na popularności, podobnie zresztą jak obrusy z gipiurą. Tego typu tekstylia świetnie sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okazji. Sprawiają, że wspólne spożywanie posiłków staje się od razu bardziej przyjemne.

Haftowane obrusy wcale nie są nudne. Wybór w tym zakresie na rynku jest całkiem spory. Haftowane obrusy utrzymane w mocno zróżnicowanej kolorystyce i różniące się między sobą wielkością czy kształtem znaleźć można np. w ofercie sklepu internetowego DeHome.

Gdzie sprawdzą się haftowane obrusy?

Większość osób haftowane tekstylia utożsamia z aranżacjami vintage, retro, rustykalnymi czy boho. Trudno się z tym nie zgodzić. Ozdobiony haftami obrus czy bieżnik jest w tym przypadku przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Po haftowane obrusy sięgają przede wszystkim miłośnicy klasyki. Są one same w sobie tak efektowne, że na stole nie muszą się już znajdować żadne inne dekoracje. Zresztą haftowane tekstylia nie lubią konkurencji.

Czy zatem w nowoczesnym wnętrzu należy postawić na zupełnie gładki obrus? Okazuje się, że wcale nie trzeba w tym przypadku rezygnować z obrusów ozdobionych haftem. Mieszanie różnych stylistyk jest obecnie bardzo modne. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić.

Jaki haftowany obrus warto kupić?

Haftowane obrusy zyskują na popularności. Dlatego też są obecnie dostępne w ofercie wielu sklepów stacjonarnych i internetowych. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Zobacz także
Badania prenatalne

Za najbardziej eleganckie uważane są oczywiście obrusy w kolorze białym. To najczęstszy wybór na specjalne okazje. Bardzo uniwersalne są poza tym obrusy szare czy kremowe. Świetnie komponują się z zastawą stołową, niezależnie od jej rodzaju. Do wyboru są także obrusy utrzymane w nieco odważniejszej stylistyce.

Haftowane obrusy mogą być okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Tutaj sporo zależy oczywiście od kształtu stołu. Poszczególne modele różnią się między sobą również wielkością. Warto wziąć to pod uwagę podczas dokonywania zakupów.

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
View Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

(c) 2012-2024 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl