Zniżki w żłobkach i przedszkolach dla bydgoskich rodzin, objętych programem Bydgoska Rodzina 3 Plus - Mamywsieci.pl
Teraz czytasz...
Zniżki w żłobkach i przedszkolach dla bydgoskich rodzin, objętych programem Bydgoska Rodzina 3 Plus

Planer na Dobry Rok

Zniżki w żłobkach i przedszkolach dla bydgoskich rodzin, objętych programem Bydgoska Rodzina 3 Plus

Rada Miasta w Bydgoszczy uchwaliła zniżki dla bydgoskich rodzin.

 

Mogą na nie liczyć rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do publicznych żłobków i przedszkoli.

Zniżki zaczną obowiązywać: w żłobkach już od grudnia b.r., a w przedszkolach od stycznia 2014 r.

 

– 25 proc. zniżki w żłobkach miejskich dla rodzin będących beneficjentami programu Bydgoska Rodzina 3+, a jeżeli rodzina pobiera zasiłek, przysługuje jej kolejne 25 proc. zniżki (łącznie do 50 proc.)

– 50 proc. na drugie dziecko uczęszczające do żłobka przy jednoczesnym uczęszczaniu dwojga dzieci z jednej rodziny

– 50 proc. zniżki w opłatach za przedszkola publiczne dla rodzin będących beneficjentami programu Bydgoska Rodzina 3+ oraz 100 proc. zniżki dla rodzin korzystających z programu, a wychowujących czworo i więcej dzieci.

 

W momencie zainicjowania programu Bydgoska Rodzina 3 Plus prezydent zapowiedział, że będzie rozważał zniżki, które w sposób znaczący ułatwiłyby życie rodzinom wielodzietnym oraz wsparły je w wypełnianiu swoich funkcji w codziennym życiu. Możliwość poszerzenia oferty dla posiadaczy Bydgoskiej Karty Rodzinnej o ulgi w opłatach za żłobki, przedszkola to właśnie spełnienie tych zapowiedzi. – Zależy nam, aby w Bydgoszczy rodziło się więcej dzieci i aby dużym rodzinom żyło się lżej. Idea Programu Bydgoska Rodzina 3 Plus to promocja wielodzietności, to wsparcie rodziców, którzy decydują się podjąć tak duże wyzwanie. Dlatego właśnie ważne są zniżki te najbardziej potrzebne w codziennym życiu – powiedział prezydent Rafał Bruski.

Zobacz także
rodzina budowanie pewności siebie

Program Bydgoska Rodzina 3+ to program, który ma na celu przede wszystkim promowanie modelu dużej rodziny i pozytywnego wizerunku dużej rodziny. Sprzyja wzmacnianiu dużej rodziny, przeciwdziałaniu jej wykluczeniu, wspieraniu realizacji zdolności, umiejętności i zainteresowań oraz wyrównywaniu szans rozwojowych i życiowych dzieci.

 

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

 

Jak oceniasz ten tekst?
Dobry
0
No, nie wiem
0
Świetny
0
Uwielbiam
0
Zwariowany
0
(c) 2012-2023 Ekomedia   |   wykonanie: BioBRND.pl